تبلیغات
شمیم عشق - گزارش عملکرد لژیون دوم، کمک راهنما همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گزارش عملکرد لژیون دوم، کمک راهنما همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گزارش عملکرد لژیون دوم، کمک راهنما همسفر سارا نجاران وب لژیون همسفر سارا نجاران
به نام او که هر چه داریم از اوست

عملكرد لژیون دوم همسفران؛ كمك راهنما همسفر سارا نجاران

موضوع : وادی نهم

نقطه تحمل انسانها در جایی و در نقطه ای سر می رود و ازتعادل و کنترل خارج می شود که در این حالت انسان باید دامنه ی تحمل خود را وسیع و گسترده کند.خود ما در نقش روبروی یک شخص ،می توانیم به طرف مقابل با سخنان و رفتار نا مناسب فشار بیاوریم و شخص مقابل را به هم بریزیم و او را از کنترل خارج کنیم و در آستانه ی آشوب قرار دهیم .....

با استادی همسفر الهام و راهنمایی کمک راهنما خانم سارا

وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می شود.

پیام وادی نهم برای همه نیست برای کسانی است که چیزهای جدیدی دریافت کرده اند ،تفکرات و اندیشه های درست پیدا کرده اند و به خویش و نفس خودشان توجه می کنند. از سخن گفتن باید وارد عمل شد ،اینکهفقط ما یک سری از چیزها رابلد باشیم کافی نیست ،باید از سخن گفتن به نقطه عمل حرکت کنیم.

در پیام وادی نهم آمده که:آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه ی باارزش که منظور از بذر نیکو  ،کارهای ارزشیاست،یعنی راستگو باش ،مهربان باش ،رحمت داشته باش ،به انسانها یاری و مساعدت برسان و صلح و دوستی را گسترش بده . هر کسی که در این راه و صراط مستقیم قرار بگیرد و حرکت کند قوت او را خدایمتعال می رساند ،شاید در اول راه با سختی و مشکلات روبرو شود اما باید دانست که همه چیز درست خواهدشد و خداوند همه چیز را برایش فراهم می آورد .

همه ی ما امروز به یک سری اطلاعات ،دانش ،دانایی و یک سری اعتقادات نیاز داریم که اگر اینها را کسبنکنیم ،نمی توانیم کاری انجام دهیم ،باید این مطالب را بدانیم و وقتی دانستیم بر مبنای آنها حرکت کنیم و درپرتوی اطلاعات و آگاهی که کسب می کنیم ،می توانیم نقطه تحمل خود را بالا ببریم و یا پائین بیاوریم .

هر چیزی در هستی دارای نقطه تحمل می باشد. نقطه تحمل انسانها در جایی و در نقطه ای سر می رود و از تعادل و کنترل خارج می شود که در این حالت انسان باید دامنه ی تحمل خود را وسیع و گسترده کندخود ما در نقش روبروی یک شخص ،می توانیم به طرف مقابل با سخنان و رفتار نا مناسب فشار بیاوریم و شخص مقابل را به هم بریزیم و او را از کنترل خارج کنیم و در آستانه ی آشوب قرار دهیم .هر انسانی دارای دو رو و خو می باشد ،یک خوی مهربانی و خوی دیگر خشونت و نامهربانی (خوی حیوانی ) این ما هستیم که با رفتار و گفتارمان با دیگران ،آنها را مجبور می کنیم که روی مهربانی و انسانی خود را به ما نشان دهند و یا روینا مهربانی و حیوانی (خشونت )خود را .ما باید خیلی مراقب سخن گفتن خود باشیم ،گاهی سخنان ما باعثویرانی و نابودی خواهد شد و گاهی باعث سازندگی و آبادانی .

همان طور که شخص می تواند در بهم ریختگی و در آستانه آشوب قرار گرفتن شخص روبروی خود ،نقش داشتهباشد ،می تواند در بهم ریختگی و در آستانه آشوب قرار گرفتن خود نیز نقش داشته باشد . برای مثال در موردخودم ،می توانم بگویم خیلی وقتها باعث به هم ریختگی و آشوب خودم می شدم ،با کوچکترین حرف یا حرکتیاز اطرافیانم که بر خلاف میل من بود به هم می ریختم و اعصاب خودم را خراب می کردم و فقط حرصمی خوردم . از وقتی به کنگره می آیم و با این وادی آشنا شدم سعی کرده ام که نقطه تحمل خودم را برایهر چیزی بالا ببرم و برای خودم آسایش و آرامش فکری فراهم کنم که البته کاری است بس دشوار . باید بهمرور زمان روی خودم کار کنم تا بتوانم آستانه ی تحمل خودم را بالا ببرم و طبق فرمایش آقای مهندس ،از سخنگفتن به نقطه عمل حرکت کنم .

سخنان کمک راهنما همسفر سارا:

وادی نهم بعد از وادی هشتم برای کسانی که در مسیر خودشناسی قرار گرفته اند و قصد شناخت خود و تغییر خود را دارند آمده است . این وادی به من می آموزد که برای تغییر صفات ، باید پارامتر زمان و تکرار منظمِ آن صفتی که قرار است در من متبلور شود را حتما در نظر داشته باشم . مثلا اگر قصد دارم بدون توقع عشق بورزم و در برابر بی توجهی دیگران بهم نریزم ، باید بدانم این کار یک شبه انجام نمی گیرد بلکه من باید مکرر عشق بورزم و خودم هم از این عشق ورزیدن لذت ببرم . اگر جایی خسته شدم ، این نشان می دهد که من هنوز نتوانسته ام ضدارزش های درون خودم ، مثل تنفر ، کینه ، حماقت ، حسادت ، انتقام جویی و کلیه مسائل منفی را در درونم از بین ببرم . برای از بین بردن این صفات و تغییر جهت بایستی آموزش ببینیم ، تفکر کنیم و تجربه کسب نماییم که گفتیم تجربه همان اجرایی کردن آموزش هاست . در کل باید داناییم را بالا ببرم و آن را به دانایی موثر تبدیل کنم . آنگاه به مرور زمان به آن صلح ، آرامش  و حال خوشی که مد نظر داریم خواهیم رسید . به نظر من اجرایی کردن پیام اول وادی یعنی انسانیت ، البته اگر خط به خط آن را اجرا نماییم مخصوصا جمله آخر که می گوید پس آن کنید که فرمان است . تمام این فرمان ها در کاملترین کتاب یعنی قرآن آمده است. اگر من بتوانم به حقیقت و درک مطالب این کتاب پی ببرم و عمل کنم آن گاه انسانی تکامل یافته خواهم شد.

از خداوندِ مهربان می خواهم همواره ، برای فهم و عمل به این مطالب ما را یاری نماید.

نگارش متن : همسفر الهام


طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون،  سی دی های آموزشی، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، وادی نهم،  

تاریخ : جمعه 29 اردیبهشت 1396 | 07:52 ب.ظ | نویسنده : سارا نجاران | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.