تبلیغات
شمیم عشق - گفت و گو با کمک راهنمای محترم سرکار خانم سارا نجاران

شمیم عشق - گفت و گو با کمک راهنمای محترم سرکار خانم سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گفت و گو با کمک راهنمای محترم سرکار خانم سارا نجاران وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام آفریدگار مهر و دانایی

درس انسانیت

گفت و گو با کمک راهنمای عزیز سرکار خانم  سارا نجاران

            در باب دستور جلسه هفتگی (هفته راهنما)

 


راهنما با توجه به محور اساسی آموزش در کنگره60 که شناخت انسان است ،شناخت خود ،هستی و تسلط بر قوانین زندگی را به رهجو آموزش می دهد ..

لطفا طبق رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید؟

سارا هستم یک همسفر ،مسافرم ابرهیم ،هجده سال مصرف آنتی ایکس تریاک و شیره داشت ،یازده ماه به روش دی اس تی و با داروی او تی سفر کرد، به راهنمایی راهنمای بزرگوار ،آقای رضا پروانه و راهنمای عزیز خودم خانم طاهره اسماعیلی و امروز به شکر خدا و لطف جناب مهندس سه سال و یازده ماه است که آزاد و رها هستیم و رهایی از نیکوتین به راهنمایی راهنمای بزرگوار آقای مجید اعتباریان ،دو سال و شش ماه .

اگر ممکن است کمی در مورد راهنمایی و شرایط آن در کنگره 60 برایمان تعریف کنید؟

راهنمایی یعنی هدایت به راه و مسیر رهایی ،رهنمایی یعنی انتقال آموزش ها ،دانش ،آگاهی و تجربیات از راهنما به رهجو ،راهنما یعنی تدریس علم ،اخلاق ،معرفت و همچنین عشق ،عقل و ایمان ،راهنما یعنی پرورش انسان سالم و صالح و متعادل ،راهنما یعنی تدریس صبر ،استقامت و آرامش و صراط مستقیم .کسانی می توانند انسان های دربند را راهنمایی و به سر منزل مقصود ،یعنی سلامتی و رهایی هدایت کنند که خود آموزش های کنگره را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و به جایگاهی از علم ،تجربه ،معرفت و خود شناسی رسیده باشند.

جایگاه راهنما در کنگره 60 چگونه است ؟(حد و حدود و اختیارات)؟

جایگاه راهنما در کنگره ،جایگاه حساسی است و کار هر کس نیست زیرا خداوند لیاقت خدمت به بندگانش را به هر کسی نمی دهد .ما می گوییم هم سخت و هم سهل است ،راهنما یک الگوی آموزش دیده و تزکیه شده است و بایستی بدون نقص عمل کند و ارزش و جایگاه خودش را محترم شمارد  سپاس گزار خداوند باشد و از قوانین ،اصول و حرمت کنگره پیروی نماید و عشق و صبر و ایمان را سرلوحه کار خود قرار دهد .

راهنما همان گونه که خود از ظلمت خارج شد ،باید سایر انسان های دربند و به هم ریخته را کمک کند تا با راهنمایی های او از تاریکی ها خارج شوند و رهسپار نور گردند ،راهنما با عدالت ،معرفت و عمل سالم ،امر به معروف و نهی از منکر می کند ،البته با زبان عشق و محبت که محصول کار چیزی به جز صراط مستقیم نیست .جایگاه راهنما جایگاه مربی ،معلم یا استاد است .راهنما با توجه به محور اساسی آموزش در کنگره60 که شناخت انسان است ،شناخت خود ،هستی و تسلط بر قوانین زندگی را به رهجو آموزش می دهد .

چرا افراد برای رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی باید تلاش کنند؟

با به پایان رسیدن سفر اول در می یابیم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است و پی می بریم که انسان ،مقام انسانی خود را در جایی جا گذاشته و خود بر این آگاه نیست و آن مکان را باید بیابد . قبلا در کتاب های درسی خوانده بودیم که انسان برای به تکامل رسیدن پا به این جهان نهاده است و طبق گفته سردار ،هدف از خلقت انسان آموزش دیدن و خدمت به خلق است .حال که می دانیم راهنمایی جزیی از پروسه درمان و دوره ای تکمیلی جهت رسیدن به مقام انسانی است ،باید برای رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی تلاش کنیم چون جایگاه راهنمایی ،آموزش دیدن راهنماست.

لطفا کمی از حس خود زمانی که در آزمون کمک راهنمایی قبول شدید برایمان بگویید؟

از آنجایی که با آموزش های کنگره و  حس ها و انرژی های مثبت راهنمایم  کاملا به کنگره و معجزاتش ایمان آورده بودم و راه و مکانی که همیشه به دنبالش می گشتم را پیدا کرده بودم ،ریز به ریز متون آموزشی و سی دی های جهان بینی به قلب من می نشست و فقط و فقط خواسته ی عملی کردن و اجرایی کردن آنها را داشتم و راستش به کمک راهنمایی خیلی فکر نمی کردم ،ولی عاشق آموزش های ناب کنگره بودم . زمانی که اسم خودم را در لیست قبول شدگان دیدم ،تا چند دقیقه مات و مبهوت مانده بودم و بعد اشکم سرازیر شد ،ولی باز هم باورم نمی شد . تا قبل از دیدن جواب آزمون حسی به من می گفت که قبول می شوم ولی خودم به خودم می گفتم که این توهم است و این را خوب می دانستم که خواسته قوی من برای ماندن در کنگره و دیدن دوباره آقای مهندس و عشق به آموزش ها باعث شد تا در امتحان کمک راهنمایی قبول شوم.

وظیفه یک راهنما در برابر  رهجویانی که حرکت نمی کنند چیست؟

حلقه اتصال بین راهنما و رهجو عشق و محبت است و راهنما قلبـأ رهجو را دوست دارد و با تمام وجود می خواهد به او کمک کند .رهجو هم باید متقابلا راهنمایش را به عنوان استاد و معلم بپذیرد ،او را دوست داشته باشد و به او احترام بگذارد .راهنما نشان دهنده راه است و رهجو جوینده راه . راهنما آنچه که یاد گرفته را به کار می بندد و با توجه به دانش و تجربه ای که کسب کرده است ،فقط راهنمایی می کند ،اگر رهجو پذیرفت و عملی کرد بسیار عالی است و اگر نپذیرفت و عملی نکرد ،خود داند .

راهنما از رهجو خواهش نمی کند که بیاید ،عمل کند و به جایگاه های بالا برسد . رهجو خود باید تلاش کند و در راستای چارچوب تعیین شده و راه مستقیم پویا و فعال باشد ،رهجو اگر بدون چون و چرا طبق اصول ،قوانین و حرمت کنگره در صراط مستقیم حرکت کرد ،آن زمان است که بدون دست و پا زدن تغییر می کند و جایگاه ها او را انتخاب می کنند.

بهترین درسی که از کمک راهنمای خود گرفتید چه بود؟

تمام آموزش هایی که من از راهنمایم گرفتم بهترین بودند . همانطور که می دانیم اولین و مهمترین مشخصه یک راهنما در کنگره60 عشق و محبت است که از وجود او فوران می کند و راهنما و رهجویانش را به حرکت و تلاش وا می دارد .راهنمای من عاشقی را به من یاد داد ،چیزی که باعث شد من به کنگره پایبند شوم و فعالیت کنم . او فرشته ای زمینی است ،اسوه ی صبر ،استقامت و آرامش است و من از همین جا هفته ی راهنما را به ایشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم ،بوسه بر دستان پر مهر و محبت ایشان می زنم و بالاترین و بهترین جایگاه ها را برای ایشان آرزومندم .

لذت بخش ترین  وناراحت کننده ترین خاطره شما در این مدت چه بوده است؟

راستش ثانیه به ثانیه حضور در کنگره 60 و عضو کنگره بودن همیشه برای من لذت بخش بوده است ،ولی یکی از خاطره انگیزترین زمان ها ،زمانی بود که برای اولین بار از نزدیک با لبخند و نگاه پر مهر و معنای بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس رو به رو شدم و ناراحت کننده ترین لحظه زمانی بود که برای اولین بار یکی از رهجویانی که چند ماه از سفر اول را با ذوق و اشتیاق طی کرده بود به دلیل نادانی و برگشت مسافرش، نا امید شد و به کنگره نیامد .

توصیه شما برای افرادی که قصد شرکت در آزمون را دارند چیست؟

آنچه در تقدیر است ،آن به انجام می رسد ،اما اعمال ما در خطوط تقدیر ،نقش بسیار مهمی دارند که به آن شکل دیگری می دهند ،یک واقعه می تواند ما را نابود نماید (اندیشه منفی) و یا می تواند برای ما درس خوبی باشد . اکنون که مسیر کنگره برای شما هموار شده و صراط مستقیم نمایان شده ،تنها با افکار مثبت و حرکت و تلاش خود می توانید بر نیروهای شیطانی غلبه کنید و به نیروهای الهی و فرمان عقل نزدیک شوید، راه و مسیر ما مسیر خودشناسی و انسان شناسی است و راهنمایی آموزش در این خصوص است .ما می خواهیم بدانیم آنچه نمی دانیم ،تاریکی ها را تجربه نموده ایم و می خواهیم با روشنایی آشنا شویم تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم ،پس آن کنید که فرمان است .همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات بخش باد .

حرف و کلام آخر؟

خیلی خوشحالم که قطره ای از اقیانوس بی کران محبت هستم و در جایگاه کمک راهنمایی مشغول آموزش و خدمت می باشم ،خدای بخشنده و مهربان را هزاران بار شاکرم بابت وجود انسان بزرگ و وارسته ،اسطوره عشق ،عقل و ایمان ،یعنی بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام که با مطرح کردن وادی های کتاب عشق ،ما را از دنیای پر از جهل و خود خواهی ،تعصب و تکبر ،نا امیدی و وحشت و.. نجات دادند و به سوی دنیای تازه رهنمون ساختند .

این هفته زیبا را به ایشان که استاد بزرگ تمامی اعضای خانواده احیای انسانی کنگره 60 هستند و همچنین سرکار خانم آنی عزیز و مهربان و فرزندان عزیزشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم .هفته راهنما را به تک تک راهنمایان عزیز ،مسافران و همسفران و به ویژه مسافر عزیزم آقای موحدی که با تغییر جایگاهشان مرا جذب کنگره کردند و شما خانم آزاده عزیزم تبریک و تهنیت عرض می نمایم . از این که بنده را مورد لطف قرار دادید و برای شرکت در مصاحبه هفته راهنما به پاسخ گویی بنده اعتماد کردید ،از شما و خانم زهره عزیز بسیار سپاس گزارم . امیدوارم همه ما بتوانیم در این هفته ،از راهنمای خود آنگونه که شایسته است قدر دانی کنیم و به درک مفهوم حقیقی پیام بنیان کنگره 60 برسیم .

 

از شما صمیمانه سپاسگزارم که قبول کردید در مصاحبه ما شرکت کنید و وقت خود را در اختیار ما قرار دادید،من هم متقابلا هفته راهنما را به شما تبریک عرض می کنم و خواسته بهترین ها را برای شما دارم.

 

تهیه کننده:همسفر آزاده

منبع : نمایندگی شیخ بهایی

 
طبقه بندی: جهان بینی،  مناسبت ها، 
برچسب ها: مصاحبه، سارا نجاران،  

تاریخ : سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 09:54 ق.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.