تبلیغات
شمیم عشق - برداشتی از سی دی خانه دل به قلم همسفر لیلی

شمیم عشق - برداشتی از سی دی خانه دل به قلم همسفر لیلی

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - برداشتی از سی دی خانه دل به قلم همسفر لیلی وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام خدایی که؛ داننده ی رازهای نهان است

انسان هر چه آگاه تر و دانا تر و زیرک تر باشد کمتر دست به خطا می زند و انسانهایی که از لحاظ آگاهی و شعور فکری پایین باشند و در رده ی پایین تری قرار می گیرند بیشتر خطا می کنند . انسانی که آگاه ودانا است می داند که در سیستم خلقت همه چیز حساب و


http://s1.picofile.com/file/8285263276/5456585.jpg

برداشتی از سی دی خانه دل به قلم همسفر لیلی

تمام جهان بینی در این خلاصه می شود که خوبی خوب است و بدی بد و ما تصور نکنیم که هر خطایی می کنیم ، گریز و یا راه در رویی وجود دارد . بلکه بر این اساس است که عمل خوب یا ذره ای عمل بد در همین دنیا سزایش را می بینیم .

سیستم کائنات این گونه است مثل سیستم ویندوز که برنامه ریزی شده است سیستم کائنات هم برنامه ریزی شده است ،خداوند یک سیستمی را طراحی کرده و کسانی را برای کار گذاشته که نظارت دائم داشته باشند برای مثال لک لک ها چگونه پرواز می کنند یا زنبور عسل چگونه کندوی خود را با مسافت طولانی پیدا می کند ؟

تمام این ها در سیستم کائنات است که بر اساس قوانینی در طبیعت است که در یک کلمه یا لغت کاربرد دارد مثلا مسئله خواب ، خواب چیست ؟ و یا بیماری اعتیاد چیست ؟ چگونه درمان می شود ؟

انسان هر چه آگاه تر و دانا تر و زیرک تر باشد کمتر دست به خطا می زند و انسانهایی که از لحاظ آگاهی و شعور فکری پایین باشند و در رده ی پایین تری قرار می گیرند بیشتر خطا می کنند . انسانی که آگاه ودانا است می داند که در سیستم خلقت همه چیز حساب و کتاب دارد و می داند که همه چیز بر حسب یک اتفاق بوجود نیامده  و می داند که تمام موجودات ، تمام جانداران و حیوانات و انسانها  و حشره ها و میکروب ها بیهوده نیستند و هر کدام برای خدمت به دنیا آمدند.

در این جا باید بدانیم که انسانها همیشه منفی نیستند یا نیروی مخرب همیشه مخرب نمی باشد . آن ساختار فکری و ذهنی انسان است که انسانها را منفی یا مخرب می بیند و بلافاصله قد علم می کند یا جبهه می گیرد . ما نباید زود قضاوت کنیم و باید کمی فکر کنیم و عجولانه تصمیم نگیریم و یا از برداشت آنی خود استفاده نکنیم .اگر کمی تفکر و اندیشه کنیم ، می توانیم بدانیم که در این مورد یا قضیه چگونه برخورد کنیم .

در ادامه می گوییم که خانواده چیست ؟ خانواده از حداقل دو نفر تشکیل شده که می تواند دو برادر یا دو خواهر یا پدر و مادر یا زن و شوهر باشد . از همه چیز مهمتر این است که کسی که خانواده اش را جمع و جور می کند باید بتواند حرف و عملش یکی باشد . حرف زدن یک موضوع است و عمل کردن یک موضوع دیگر .  فردی که مصرف کننده است نمی تواند به بقیه بگوید مصرف نکن . برای اینکه بتوانیم خانواده ی خود را سرپا نگه داریم نباید بگذاریم آن خانواده ویران شود و باید به هم دیگر و اعضای خانواده کمک کنیم . هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی گذارد . همه اجزاء هستی در کارند و بی کار نیستند .

دل انسان برای خودش خانه ای است که این خانه دل برای خودش تفکراتی دارد ، یک موقع این دل پر از نفاق و کینه است و یک موقع این دل پر از مهر و محبت و گذشت است . این جا ربطی به سمت یا مقام ندارد هر کسی که آگاهی و دانایی بیشتری داشته باشد می تواند دلی پر از مهر و محبت داشته باشد . وقتی انسان دلش پاک باشد گذشت دارد ، مهر و محبت دارد . وقتی که انسانی با محبت است ، دیگران از او انرژی می گیرند و لذت می برند . دلی که پر مهرو محبت است خانه خداست . باید سعی کنیم که این خانه ی دل مبنای شور نباشد که بر علیه آن طغیان می شود چرا که خانه ی دلی که بر مبنای شور است در آن تفکر و آگاهی وجود ندارد .

بعضی انسان ها با خود بیگانه هستند نمی دانند اصلا وجود ، وجود دارد یا نه ؛ یعنی اصلا خدایی وجود دارد ؟ این ها کسانی هستند که تابع مسائل دنیایی هستند و چیزی که برای آن ها مهم هست خودشان است . حتی بچه ، پدر و مادر...خود را قربانی می کنند اگر خودشان بسوزند دیگران را می سوزانند .

عشق و ایمان واقعی باید وجود داشته باشد ، با تحمل سختی ها می توان به بهشت موعود رسید . انسانهایی که به رستگاری می رسند تلاش زیادی می کنند و انسانهایی هستند که ظرفیت بالایی دارند ، ما باید قدر شناس باشیم تا به نتیجه ی اصلی برسیم .

 
طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون،  سی دی های آموزشی،  جهان بینی، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، سی دی خانه دل، سارا نجاران،  

تاریخ : یکشنبه 17 بهمن 1395 | 07:36 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.