تبلیغات
شمیم عشق - خلاصه عملکرد لژیون ما (خانم سارا نجاران)

شمیم عشق - خلاصه عملکرد لژیون ما (خانم سارا نجاران)

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - خلاصه عملکرد لژیون ما (خانم سارا نجاران) وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام آفریننده دل ها

گزارش لژیون (شماره 2)  كمك راهنما همسفر سارا نجاران

  با دستور جلسه : C D موانع محبت 1و 2

http://s6.picofile.com/file/8284167776/bh5574.jpg

نیروی محبتی که در درون ما است به ما قدرت حل مشکلات را می دهد . هر چه دانش ما در مورد محبت بیش تر شود بهتر با مسائل زندگی رو به رو می شویم و می فهمیم که ثروت هر انسانی محبتی است که درون قلبش است . هر چه محبت بیش تر ثروتمندتر یعنی تمامی استعدادها و توانایی ها با قدرت محبت امکان پذیر است . این را بدانید انسان هایی که در صراط مستقیم حرکت می کنند ضربه ها و اتفاقات زندگی را بلا و مصیبت نمی دانند و از آن ها برای سازندگی و جهش استفاده می کنند و می دانند زندگی خیلی وقت ها آن پیش بینی هایی نیست که می کنیم و محاسباتش به گونه ای دیگر است و حساب و کتابی دارد .........

چیزی که مهم و تعیین کننده است ، در صراط مستقیم بودن می باشد که در اعمال شناخته نمی شود بلکه به قلب انسان است . هر کس بهتر می داند که در قلب و درون خودش چه می گذرد . آیا کارهایش و دوست داشتن هایش خالصانه است ودر جهت سازندگی است یا در جهت نابودی و ویرانی است ؟

انسان اگر بخواهد درجه اش بالا برود باید تزکیه و پالایش شود و برای خالص شدن باید از آزمایش های سخت ، حرارت و سوختن و درد و رنج زیاد عبور کند یعنی چیز دیگر شود و راهِ دیگر ندارد . چیزی که در درد و رنج جالب است این که هم بزرگان و هم افرادی که نام آن ها به خاطر قصی القلب بودنشان ماندگار شده وجه مشترکشان سختی کشیدن آن ها است و این جاست که می گوییم غم بزرگ می تواند انسان را به بالاترین نقطه و یا به پایین ترین نقطه سوق دهد . پس رنج می تواند تبدیل به گنج شود و هم می تواند تبدیل به بزرگترین مصیبت شود . بستگی به نوع نگاه هر انسان دارد . اگر من درک کنم و بپذیرم که برای خالص شدن و تبدیل به ابزاری سازنده و قدرتمند برای خود و دیگران شدن نیاز به عبور از رنج و سختی دارم ، صعود و جهش  خواهم کرد . پس جهان بینی و بالا بردن دانش در مورد خود و هستی مرا به درک محبتی می رساند که قابل قیمت گذاری نیست . محبت مانند باران رحمت و آبی است که به درجه خلوص رسیده است . اصولا هر انسانی که می خواهد محبت را عمیقا درک کند باید مرحله نابودی را پشت سر گذارد . مثل زمانی که شخصی فردی را دوست دارد و از او نه می شنود سرخورده می شود و شروع به بد و بی راه گفتن می کند یا شروع به التماس کردن می کند . حال می گوییم نه التماس و نه انزجار یعنی هر دوی این دو حالت اشتباه است و باید از این دو حالت خارج شود یعنی از این موانع عبور کند . پس نباید آن کس یا چیز را در تملک خود بداند ، درست است کار دشواری است ولی یک موقع باید از چیزی که دوست داری بگذری و رهایش کنی . عشق واقعی به نفرت تبدیل نمی شود ، آن چیز را که اسمش را عشق گذاشته اند چیز دیگر است (خواستن، جاذبه، داشتن تمایل شدید و ...) . باید از جنگیدن دست برداری و بگویی خیر و صلاح او این بوده و این جاست که به آرامش می رسی . زمانی که به آرامش رسیدی چون نگرش و نگاه عوض شده به ارتقاء می رسی و آدم هایی که می خواستند جای تو را بگیرند دوستدار تو می شوند . برای حل مشکلاتم نباید از جایگزین استفاده کنم و خود را وابسته کنم بلکه باید اول از هر چیز این موانع را در خانواده رفع و رجوع کنم و انتخاب های من از روی خود خواهی و منافع خودم نباشد .

هر کجا من نتوانستم به محبت برسم یا محبت را درک کنم ریشه ی آن در ناتوانی من نهفته است . ناتوانی باعث ایجاد توقع در انسان می شود و مقصر همه مشکلات را دیگران می داند . مسئولیت کارها را به دیگران و خداوند واگذار می کند و کم و کاست خود را در دیگران جستجو می کند . بعد از توقع حس مالکیت است که هر چیزی را برای خود می خواهد و گاهی این مالکیت مربوط به تایید و احترام می شود . برای رد شدن از مالکیت که یکی دیگر از موانع محبت است باید حس تایید و احترام را به آن معنای بازدارنده بشناسیم و از توقع بگذریم یعنی ناتوانی را در خود ببینیم و بر طرف کنیم و این همان تزکیه و پالایش است که شخص را شکست ناپذیر می کند .

 این موانع مانند دیوارهایی هستند که اگر در درون انسان وجود داشته باشند انسان نمی فهمد محبت یعنی چه ؟ پس اگر اشکال و ناتوانی را در خود پیدا کردم و به توانایی تبدیل نمودم توقع از بین می رود ، توقع که از بین رفت آن تایید و احترام ها هم از بین می رود و به دنبال آن مالکیت هم از بین می رود و محبت ظاهر می شود .

محبت ثروتی است که در درون انسان وجود دارد و تمام استعدادها و توانایی ها با قدرت محبت امکان پذیر است .
طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون،  سی دی های آموزشی، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، سی دی موانع محبت،  

تاریخ : شنبه 9 بهمن 1395 | 02:13 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.