تبلیغات
شمیم عشق - تبریک جایگاه استادی خدمت خانم الهام عزیز در روز دوشنبه 95/11/04

شمیم عشق - تبریک جایگاه استادی خدمت خانم الهام عزیز در روز دوشنبه 95/11/04

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - تبریک جایگاه استادی خدمت خانم الهام عزیز در روز دوشنبه 95/11/04 وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام پروردگار یکتا

روز دوشنبه مورخ 95/11/04 جلسه هشتم از دور یازدهم کار گاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی به نگهبانی خانم شهناز، استادی خانم الهام و دبیری خانم سارا با دستور جلسه" :سم زدایی وسم نزدایی" رأس ساعت 15 شروع به کار نمود.

سم زدایی کوچه بن بست است که راه به جایی ندارد و رفتن در این را ه مخرب است.هر چه سرعت سم زدایی بیشتر باشد،تخریب بیشتر است. زمانی که ما تعریف و صورت مسئله اعتیاد را بدانیم،می فهمیم که سایر روشهای ترک اعتیاد ریشه و بنیه ندارد.

خلاصه سخنان استاد:

ابتدا خدا را شکر می کنم به من اجازه داد یک روز دیگر نفس بکشم و در کنگره در خدمت شما عزیزان باشم. خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم واز راهنمای گلم خانم سارا هم متشکرم.دستور جلسه این هفته "سم زدایی وسم نزدایی" است. آنچه به عنوان سم زدایی ویکی از راههای ترک اعتیاد در محافل علمی مورد بحث قرار می گیرد،اساسا توهم علمی بشمار می رود. دلیل آن هم عدم کار آیی در درمان اعتیاد است ونتایج بدست آمده از تحقیقات ،تائید کننده این سخن است.

سم زدایی یکی از روشهای مخربی هست که کنگره با آن موافق نیست.در ابتدا باید بدانیم سم چیست..؟ هر ماده خارجی از جنس جامد،مایع و یا گاز که وارد بدن انسان شود و بدن را از حالت طبیعی خارج کند و یا او را به سمت مرگ سوق دهد،سم می گویند. ماده مخدر برای جسم فردی که مواد مصرف نمی کند چه مقدار کم وچه مقدار زیاد،باعث مسمومیت می شود وچه بسا باعث مرگ شخص هم بشود. اما فردی که مصرف کننده مواد است حتی می تواند تا پنجاه گرم مواد را هم مصرف کند وهیچ اتفاقی برای او نمی افتد واگر مصرف نکند حتی قادر نیست کارهای روزمره اش ر ا انجام دهد.

سم زدایی به دو طریق انجام می شود؛سریع وفوق سریع که از مخرب ترین روشهای ترک اعتیاد می باشد. در سم زدایی فرد پس از بیهوشی وتزریق آمپول نالکسون وضد مرفینی ،اثرات افیون را از بدنش خارج می کنند وبعد از ترخیص باید تا مدتی  داروی نالتروکسون را ادامه دهد.این دارو، ورود سریعی به بدن دارد وگفته می شود 35 برابر مواد مخدر وارد بدن می شود. جایگاه مواد افیونی را می گیرد و از جذب هر گونه مواد افیونی جلو گیری می کند. اگر فردی این مواد را مصرف کند و همزمان از مواد مخدر هم استفاده کند،ممکن است منجر به مرگ شود.

 آقای مهندس در صورت مسئله اعتیاد این موضوع را به خوبی مطرح کردند که اعتیاد جایگزینی مزمن است و نه مسمومیت مزمن.مواد مخدر خارجی به مرور زمان وارد بدن می شوند وجایگزین مواد شبه افیون بدن می شوند. این مقاله یک جهش بزرگی در دنیای اعتیاد بوجود آورد و مبدا مجهول و حلقه مفقود اعتیاد را نمایان ساخت و روش  کاهش تدریجی مواد ومتد دی اس تی در درمان اعتیاد مطرح شد.این فرضیه در طی سالها در کنگره به حیطه آزمایش گذاشته شد و با استفاده از داروی شفا بخش او تی درکنار آموزشهای جهان بینی کنگره 60 نتایج شگفت انگیزی را به بار آورد که درستی این فرضیه را اثبات می کند.

امروزه کنگره 60 به عنوان تنها مرکز درمان کننده اعتیاد مطرح است و توانسته بسیاری از نقاط کور بیماری اعتیاد  را برای همگان روشن کند. در این روش حداقل یازده ماه وقت لازم دارد تا فرد به درمان برسد.

سم زدایی کوچه بن بست است که راه به جایی ندارد و رفتن در این را ه مخرب است.هر چه سرعت سم زدایی بیشتر باشد،تخریب بیشتر است. زمانی که ما تعریف و صورت مسئله اعتیاد را بدانیم،می فهمیم که سایر روشهای ترک اعتیاد ریشه و بنیه ندارد.

مسافر من هم چون یکی از نزدیکانش سم زدایی کرده بود،از این روش ترس داشت وشخصا تجربه سم زدایی مسافرم را نداشتم وحالا که به کنگره آمده ایم و فهمیده ام که چه قدر روش مخربی است،خدا راشکر می کنم هیچ گاه چنین تجربه ای نداشتیم. چیزی را که دوست دارم اینجا بگویم وشاکر خداواند هستم ومدیون آقای مهندس دژاکام،مسافر من در خانه موادش را مصرف می کرد و امروز یکسال وسه ماه است که بساط مصرف مواد از خانه ما جمع شده است و بوی مواد از خانه بیرون نمی رود. از خداوند و آقای مهندس ممنونم که یکسال و سه ماه است که آرامش در خانه ما بوجود آمده و بابت این موضوع خیلی خوشحال هستم.برای همه همسفران سفر اول از خداوندمی خواهم که چنین تجربه ای را داشته باشند و روزی برسد که هیچ مصرف کننده ای نباشد. 

گزیده ای از مشارکت همسفران:

در اثر جهل و ناآگاهی، خودم مسافرم را برای سم زدایی به درمانگاه بردم بعد از چند روز نه تنها خوب نشد  بلکه مصرفش بیشتر از قبل هم شد. سم زدایی مثل یک سونامی است که در سم زدایی اگر یک مقدار کم مرفین هم در بدن شخص باشد آن را بیرون می کشند حالا ببینید یک مصرف کننده که یک عمر مواد مصرف می کرده و سیستم بدنش به مواد عادت کرده چقدر حالش خراب می شود. مسلما برای نیاز بدنش دوباره به مصرف مواد روی می آورد. باید بدانیم بعضی از انسانها هم ممکن است در اثر استرس مزمن که از کودکی داشتند نا خودآگاه به سمت مواد کشیده شده اند پس ما یک مصرف کننده را به چشم یک بیمار نگاه می کنیم، جناب مهندس اعتیاد را یک علم می دانند که ما همسفران هم باید علم درمان اعتیاد را یاد بگیریم.

همسفر عزیزی دستور جلسه را از این دیدگاه بیان نمودند: ما همسفران روزانه هزاران سم را وارد بدن خود می کنیم مثل ترس، خشم، نفرت، ناامیدی و... پس ما وقتی خودمان یک فرد مسموم هستیم چگونه می توانیم به مسافرمان کمک کنیم پس ما هم با تزکیه و پالایش، خودمان را از بندها و تعلقات زندگی سم زدایی می کنیم تا تغییراتی که مسافرمان در ما می بیند باعث شود او هم به کنگره بیاید.

نویسنده: همسفر محبوبه و همسفر فخری

تصویرگر: همسفر فاطمه ج
منبع : نمایندگی شعبه شیخ بهاییطبقه بندی: گزارش جلسات لژیون،  گزارش جلسات کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، سم زدایی یا سم نزدایی،  

تاریخ : سه شنبه 5 بهمن 1395 | 09:35 ب.ظ | نویسنده : سارا نجاران | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.