تبلیغات
شمیم عشق - دلنوشته همسفر الهام

شمیم عشق - دلنوشته همسفر الهام

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - دلنوشته همسفر الهام وب لژیون همسفر سارا نجاران
Image result for ‫فرق عمل سالم و عمل به ظاهر نیک‬‎

اولین باری که عنوان این دستور جلسه را شنیدم ، معنی و مفهوم آن را نفهمیدم ، فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک یعنی چه ؟ برای من مفهوم نبود ، تا اینکه در سایت کنگره 60 جستجو کردم و سخنان .......به ادامه مطلب بروید ...

اساتید جلساتی که درباره این دستور جلسه صحبت کرده بودند را خواندم و سخنان مهندس دژاکام را شنیدم ، تازه آنجا بود که معنی این جمله را فهمیدم ، این جمله دقیقا حال و روز مرا قبل از آمدن به کنگره 60 در برداشت. آری من فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک را نمی دانستم فکر می کردم هر کاری که خیری به کسی برساند عمل نیک و پسندیده ای است.

شخصی هر وقت کارش گیر می کرد و به چک نیاز داشت ، درِ خانه ما را می زد . این اتفاق چند باری پیش آمد ، هر بار با حال زار و نزار پیش من می آمد و با ترفندی من ساده دل را خام می کرد که از همسرم برایش چک بگیرم تا او مشکلش حل شود . البته هر بار به نحوی مبلغ چک را با بدبختی به حساب می ریختیم ، یا خودمان جورش را می کشیدیم و یا اینکه پا پیچش می شدیم تا مجبور شود مبلغ چک را واریز کند ، ولی با این وجود برای من درس عبرتی نمی شد .

هر بار با این حرفها که گناه داره ، کارش گیر بوده ، برای رضای خدا کردیم و...... خودم را گول می زدم وفکر می کردم کارم درست بوده ، چون کار او را راه انداختیم و مشکلش را حل کردیم پس ثواب کردیم غافل از اینکه هر بار کباب می شدیم ، زندگی من تحت تاثیر این اتفاقات پر تنش بود و تا پول شدن چک هر روز با همسرم جنگ ودعوا داشتیم .

امروز که به آن روزها فکر می کنم در می یابم که چقدر کارم اشتباه بوده ، هیچ وقت به عمل سالم فکر نکرده بودم ، یعنی نمی دانستم عمل سالم چیست ؟ فکر می کردم هر کاری که برای دیگران انجام دهی عمل سالم و نیکی است ، هیچ وقت به اینکه این عمل به ظاهر نیک چقدر می تواند به من ضرر برساند فکر نکرده بودم .

اکنون خوشحال هستم که با آمدن به کنگره  و درک این دستور جلسه ، درباره کاری که می خواهم انجام دهم تفکر می کنم و سعی می کنم فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک را تا جایی که امکان دارد تشخیص دهم ،البته کاری سخت و دشوار است ولی باید سعی و تلاشم را دو چندان کنم .

به امید این که همه ما  فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک را درک کنیم.

بااحترام؛ همسفــر الهام 
طبقه بندی: مقالات،  دل نوشته ها، 
برچسب ها: درمان اعتیاد، جهان بینی، دلنوشته، فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک،  

تاریخ : جمعه 24 دی 1395 | 02:00 ق.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.