تبلیغات
شمیم عشق - گزارش عملكرد لژیون؛ کمک راهنما همسفر سارا نجاران (شماره2)

شمیم عشق - گزارش عملكرد لژیون؛ کمک راهنما همسفر سارا نجاران (شماره2)

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گزارش عملكرد لژیون؛ کمک راهنما همسفر سارا نجاران (شماره2) وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام خالق زیبایی

گزارش لژیون (شماره 2)  كمك راهنما همسفر سارا نجاران

با دستور جلسه: انرژی نفسهمان طور که جسم ما نیاز به خوراک دارد تا برای انجام کارها و ساختن خودش انرژی بگیرد، نفس ما هم نیاز به خوراک دارد تا انرژی بگیرد. خوراک نفس: صوت، نور و حس است که...

به ادامه مطلب بروید ...

گزارش لژیون (شماره 2)  كمك راهنما همسفر سارا نجاران

ما به این قضیه پی برده‌ایم که انسان از دو بخش تشکیل شده است، (صور آشکار و صور پنهان) فهمیدیم جسم که صور آشکار ماست از خاک است و برای بیمار نشدن، قدرت گرفتن و برای انجام کارها، به هوای مناسب، مایعاتِ سالم، موادی که در خاک است مثل: آهن، فسفر، پتاسیم و ... نیاز دارد، که این مواد را از تغذیه سالم به دست می‌آورد ولی صور پنهان که نفس هم جزء صور پنهان ماست  را نمی‌دانیم از چه جنس است  و از چیست؟
(حواسمان باشد نفس را از روح تفکیک  کنیم) 

در سی دی انرژی نفس گفته شده: همان طور که جسم ما نیاز به خوراک دارد تا برای انجام کارها و ساختن خودش انرژی بگیرد، نفس ما هم نیاز به خوراک دارد تا انرژی بگیرد. خوراک نفس: صوت، نور و حس است که برای بهتر فهمیدن قضیه یک مرتبه  می‌آییم  پایین‌تر، می گوییم فکر. چون فکر در تولید حس ما بسیار مهم است و فکر نقش بسیار عجیبی روی نفس دارد و طبیعتاً  روی بیماری‌ها تأثیر دارد.

گفتیم صوت همان حرف‌ها و آواهایی است که می‌شنویم و نور به صورت تصویرهای تلویزیونی، سینمایی و عکس است. پس تصاویر، هم می‌تواند به ما انرژی بدهد، هم می‌تواند انرژی بگیرد که از بیرون می‌آید. سومین خوراک نفس را گفتیم تفکر و اندیشه است که در درون ما است. حس ما، نگاه ما، زاویه دید ما، که نا امیدی یک نوع فکر است و مثل خوره انسان را نابود می‌کند و قدرت را از نفس می‌گیرد، او را پیر می‌کند و زندگی را جهنم می‌کند.

پس خوشبختی به پول، ماشین، خانه و خوشگلی نیست. خوشبختی را هر کس در درون خود تعیین می‌کند و نگاه می‌کند. شاید فردی کارگر ساده باشد ولی  در افکار خودش خیلی خوش بخت باشد. خوراکی که نفس ما مورد نیازش است افکار و اندیشه زیبا است. با شکر گزاری، نفس ما انرژی بیش‌تر می‌گیرد.

باید گفت: فکر ما در سه قسمت سیر می‌کند، گذشته - حال - آینده، هر کجا بخواهد می‌رود و ما باید اجازه دهیم در هر سه جولانگاهش باشد و از گذشته نتیجه بگیرد، در حال زندگی کند و برای آینده برنامه ریزی کند. پس نباید فقط در گذشته زندگی کرد و لحظه‌های حال و آینده را از بین برد یا فقط برای آینده فکر کنیم و لحظه‌های حال را از بین ببریم، یا فقط در حال باشیم و به فکر آخر عاقبت کارهای خود نباشیم. گذشته خود به سه قسمت تقسیم می‌شود، یکی دیروز و پریروز یا پارسال و پیارسال، قبل از آن دوران کودکی و قبل‌تر از آن کُهن گذشته که برمی گردد به روز ازل و حتی قبل از روز ازل که فطرت  و نهاد شخص را مشخص می‌کند.

بیماری‌هایی که نتوانستند مشکل آن را پیدا کنند و اصطلاحاً می گوییم (بیماری‌های عصبی، سایکوسوماتیک، روان تنی) این بیماریها مربوط به نفس و خود ماست که از چه خوراکی، یعنی چه صوت، نور و حسی استفاده می‌کنیم. هنر من این است که در برابر خوراک‌های فاسد نفس مقاومت کنم و به هم ریخته نشوم مثلاً در برابر بی تعادلی دیگران به هم نریزم.

امیدوارم همگی ما بتوانیم بهترین خوراک را برای نفس خود مهیا کنیم.

نگــارش متــن: هـمسفـر الهــام
طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون، 
برچسب ها: مهندس دژاکام، درمان اعتیاد، جهان بینی، انرژی نفس، سارا نجاران،  

تاریخ : شنبه 18 دی 1395 | 09:04 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.