شمیم عشق - گزارش کارگاههای آموزشی خصوصی

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گزارش کارگاههای آموزشی خصوصی وب لژیون همسفر سارا نجاران
روز دوشنبه جلسه هفتم از دور اول کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیک آباد ، با استادی همسفر مرضیه ، نگهبانی همسفر سهیلا و دبیری همسفر شهلا با دستور جلسه " وادی اول و تأثیر آن روی من " در تاریخ 5 / 7 / 95 رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود .
 استاد عزیز چنین فرمودند : : بسیار خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفتم ، دستور جلسه امروز وادی اول ، با تفکر ساختارها آغاز میگردد و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال میرود ؛ وادی به مرحله یا یک آبادی گفته میشود ، وقتی میخواهیم در یک مسیری حرکت کنیم ، در آن مسیر ممکن است آبادی های دیگری وجود داشته باشد که به این آبادی ها وادی گفته میشود . برای خروج از اعتیاد 14 وادی طراحی شده است و به دستان آقای مهندس نوشته شده است و به وادی چهاردهم که میرسیم ، یعنی خروج از تاریکی .

تفکر یعنی حرکت از یک مجهول به معلوم و حتی از یک معلوم به مجهول . برای هر کاری ساختاری وجود دارد و هر ساختاری با تفکر به وجود می آید . این وادی به من همسفر یا مسافر میگوید که همه چیز با تمرکز کردن و فکر کردن به وجود می آید و اگر تفکر نکنیم هر چه داریم از دست میدهیم و هر انسانی باید برای موضوعات و مسائل خود تفکر کند و هر انسانی مسائل و موضوعاتی دارد برای تفکر کردن  و در این زمان نیروهای القاء ، احیا و تحرک هم به وجود می آید ؛ اگر تفکر ما مثبت باشد به ما القای مثبت میشود و اگر منفی باشد القای منفی . القاء به معنی این است که موضوعی یا چیزی از یک چیز  به چیز دیگر منتقل شود . احیا یعنی ساخته شدن و نیرویی که میسازد و یا به عبارتی خود را احیا میکند ، نیروی تحرک یعنی حرکت کردن که در همه موجودات هست و میتواند ما را به حرکت در آورد . در این وادی میگوید همه چیز مثل صحفه سفید نقاشی است و کم کم و ذره ذره تصویر به وجود می آید ، که این تصویر میتواند هم زشت باشد و هم زیبا . متاسفانه خیلی از ما هنوز به این فکر میکنیم که چرا این مشکل به وجود آمده و باید ببینیم چطور میشود این مشکل را حل کرد و نه اینکه بگوییم چرا من ؟ و حل آن مشکل زمان نیاز دارد ، نه اینکه بخواهیم دو روزه آن را حل کنیم . ما میخواهیم تفکر کنیم که چگونه مشکلاتمان را حل کنیم و نباید عجله کنیم و باید آرام آرام آن را حل کنیم ، حتی آب هم آرام آرام سنگ به این سختی را سوراخ میکند .

 ما باید به صورت واقع بینانه مشکلاتمان را حل کنیم و اراده به تنهایی قادر به حل تمام مشکلات ما نخواهد بود و حتی برای بالا رفتن از یک درخت هم اراده تنهایی کافی نیست و قدرت بدنی و هماهنگی اعضای بدن و انگیزه کاری هم لازم است . گاهی شاید نتوانیم درست فکر کنیم و تصمیم بگیریم و باید با افراد کارآزموده مشورت کنیم و تصمیم نهایی را خودمان بگیریم تا اعتماد به نفس در ما ایجاد شود . خلقت یک سازمان و تشکیلات بسیار دقیق است و کار خودش را انجام میدهد ؛ اگر به سمت فسق و فجور برویم ، نیروهای مافوق به ما در این راه کمک میکند و اگر به سمت ارزشها برویم هم به ما کمک میکند . ممکن است بعضی ها  به این نیروی مافوق اعتقاد نداشته باشند ولی اگر چشم و دلمان را باز کنیم آن را حس خواهیم کرد . انسانهای اندیشمند اول مطلب را درذهن خود بررسی میکنند و بعد صحبت میکنند ، و من همیشه به یاد خودم می افتم که بدون تفکر صحبت میکردم و باعث میشد ، هم خودم بهم بریزم و هم دیگران ، باید ببینیم حرفی که می خواهیم بزنیم خوب است و مشکلی پیش نمی آید . با تفکر میتوان به فرمان عقل رسید ، به مرحله شو شود و من همسفر هرچه که الان هستم نتیجه فکر و تفکری است که قبلا داشتم و همان بذری هستم که قبلا خودم کاشتم . تفاوت انسان با دیگر موجودات در تفکر و فکر کردن است .تفکر یک عمل درونی و ذهنی است ، حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر . نقطه تفکر باید آنقدر در انسان قوی باشد که با ساخته شدن تصویر در انسان باشد .


 اگر میخواهیم هرکاری به عمل برسد باید تفکر کنیم و مطمئن باشیم ما همسفران که الان در این جایگاه نشستیم و این همه آموزش میگیریم ، یک تفکر خوبی پشت آن بوده است که ما در اینجا به آرامش  و مسافرانمان به درمان برسند ومن خیلی خوشحالم که در این شعبه قسمت همسفران راه اندازی شد و تبریک میگویم به شما و قدر این لحظه ها را بدانید . در این وادی میخوانیم که خداوند اختیار را به انسان داده است تا خودش راه روشنایی یا تاریکی را انتخاب کند . تجربه خودم از تفکر نکردن در گذشته این بود که وقتی حالا آشنا یا فامیلی با من تماس میگرفت که مثلا بیا بریم فلان مهمانی یا جایی ، بدون تفکر یا مشورت قبول میکردم و بعد که برمیگشتم دچار مشکل میشدم و اصلا معنی تفکر کردن را نمیدانستم و در کنگره تفکر کردن و قدرت نه گفتن را یاد گرفتم . من و مسافرم اراده داشتیم که مسافرم درمان شود ولی راهش را بلد نبودیم و راههای زیادی را بدون تفکر تجربه کردیم . بدون تفکر هم کمپ را به مسافرم معرفی کردم و میخواهم بگویم که تفکر نکردن و مشورت نکردن انسان را به کجاها میرساند . مطمئن باشید که مسافرانتان به درمان میرسند ولی من همسفرمواظب باشم  از آموزشها غافل نمانم که هرروز زندگی کردن به آموزش نیاز دارد و من همسفر باید استفاده خوب از آن داشته باشم و قدر جایگاه خودم را بدانم .

 موفقیت سه بار رخ میدهد ، یکبار در دلت وقتی میخواهی ، یکبار در ذهنت وقتی نقشه میکشی و بار آخر در زندگیت وقتی برای رسیدن به آن تلاش میکنی . موفقیت بدون تفکر و تلاش و کوشش شکل نمیگیرد . 
منبع : شعبه نیک آباد 
به قلم همسفر سحر 


تاریخ : سه شنبه 6 مهر 1395 | 09:59 ب.ظ | نویسنده : همسفر مرضیه | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.