تبلیغات
شمیم عشق - 'گزارش عملکرد لژیون شماره 2 همسفران سارا نجاران

شمیم عشق - 'گزارش عملکرد لژیون شماره 2 همسفران سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - 'گزارش عملکرد لژیون شماره 2 همسفران سارا نجاران وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام خداوند جان و خرد

خلاصه عملکرد لژِیون شماره 2 لژیون همسفر سارا نجاران

چکیده ای از وادی ششم و سی دی انتقال

اگر فرمان برداری عقل را نکنیم هرگز نمی توانیم فرمانده لایقی شویم ،پس آن کنیم که فرمان است ،نکته ای که در این جلسه باز هم تاکید می کنم ،برای شاد بودن و حال خوش فقط باید از قضاوت منفی و کینه دوری کرد ،هر موقع شاد نیستید مطمئن باشید کینه کسی را به دل گرفته اید و یا خود و یا دیگران را قضاوت می کنید....================================================

عقل یکی از مهمترین  مولفه های صور پنهان انسان است.برای این که بهتر مفهوم ان را درک کنیم عنوان فرمانده به آن داده شده است ،همان طور که یک فرمانده خوبی کشور خود را می خواهد ،عقل هم خوبی ما را می خواهد .

زمانی که تفکر می کنیم باید یک مرجع یا سیستم نظارتی بالاتر ناظر باشد که به ما بگوید این تفکر درست است یا غلط است که آن مرجع ،همان عقل است که نیاز به اطلاعات ،آگاهی و دانایی دارد . عقل ما را هدایت می کند و هر چه عقل حساب شده و درست برنامه ریزی شود ،انسان در صلح و آرامش است ،هرچه عقل کم کاری کند در بدبختی و بی چارگی فرو می رویم .

به طور کلی هدف ما در زندگی این است که روزی به جایی برسیم که آنچه درست است انجام بدهیم و غلط ها را انجام ندهیم ،این فرمان عقل است .زمانی که من بتوانم به راحتی صدای عقل را از صدای نفس امر کننده تشخیص دهم و تصمیم های منطقی و عقلانی بگیرم ،حکم عقل را اجرا کرده ام .

برای رسیدن به این مرحله باید ذره ذره از کارهای کوچک روزمره مانند حمام رفتن ،لباس تمیز پوشیدن ،زباله ها را بیرون گزاشتن ،ظرف های داخل ظرفشویی را به موقع شستن و آداب معاشرت شروع کنم ،به فرمان عقل دقت کنم تا به فرمان های بزرگ تر برسم و فرمان عقل با نفس مطمئنه هماهنگ شود ،یعنی هر چه نفس می گوید ،معقول ،منطقی و قابل عمل باشد .

اگر فرمان برداری عقل را نکنیم هرگز نمی توانیم فرمانده لایقی شویم ،پس آن کنیم که فرمان است ،نکته ای که در این جلسه باز هم تاکید می کنم ،برای شاد بودن و حال خوش فقط باید از قضاوت منفی و کینه دوری کرد ،هر موقع شاد نیستید مطمعن باشید کینه کسی را به دل گرفته اید و یا خود و یا دیگران را قضاوت می کنید .

هیچ گاه خود را تافته جدا بافته ندانید ،عشق را انتشار بدهید و برای کسانی که از آنها ناراحت هستید دعا کنید .

پس از جمع بندی وادی ششم اعضاء لژیون نکاتی از سی دی انتقال را بیان کردند :

زمین مهد است ،یعنی محل آموزش و پرورش ،به دنیا می آییم که پرورش بیابیم و یاد بگیریم ،اگر خواسته خلبان شدن داشته باشیم ،باید بیاییم روی زمین و مرحله به مرحله آموزش بگیریم تا به آن خواسته برسیم .

در کنگره در مورد شناخت انسان (بر مبنای صور پنهان و صور آشکار )و شناخت مواد مخدر بحث می شود ،اینجا اشخاص به تفکر و اندیشه واداشته می شوند و همین تفکر و اندیشه باعث می شود هدفمند شوند .راهنما به رهجو کلیدها و اطلاعات را می دهد و باز کردن قفل ها به دست خود شاگرد است ،با تزکیه و پالایش می تواند گره ها را باز کند .

اطلاعات باید دسته بندی شود مثل وادی ها ،سفرها ،مانند بازی پازل هرچیزی باید سر جای خودش قرار بگیرد تا درست شود و شکل بگیرد ،راهنما ،رهجو ،نگهبان ،دبیر ،استاد ،مرزبان و ....

پارامترهایی چون صبر (زمان) با تنبلی اشتباه نشود ،استقامت ،قناعت ،انجام ندادن ضد ارزش ها ،چیزهایی هستند که کلید حل بسیاری از مسائل هستند و ما را در جهت هدف یاری می کنند.

هر کدام از ما جهت هدفی به زمین آمده ایم ،باید اطلاعات و آگاهی کسب کنیم تا بتوانیم گره از کارها باز کنیم .بعد از مرگ که انتقال است با چشم خود می بینیم که هنوز زنده هستیم و باید جواب بدهیم ،بعد از انتقال هر کدام از ما بر حسب استعداد ،ساختار و هدف هایمان ،طبقه بندی می شویم و این بستگی به عملکرد  ما در این جهان دارد.


بعد از دعای اعضای لژیون جلسه پایان یافت.

نگارنده : همسفر آزاده
منبع : شعبه شیخ بهاییطبقه بندی: گزارش جلسات لژیون، 
برچسب ها: گزارش جلسات لژیون، سی دی های آموزشی، جهان بینی،  

تاریخ : یکشنبه 28 شهریور 1395 | 11:41 ب.ظ | نویسنده : سارا نجاران | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.