تبلیغات
شمیم عشق - گزارش جلسه عمومی پنج شنبه 95/03/20 (دستور جلسه: سیگار)

شمیم عشق - گزارش جلسه عمومی پنج شنبه 95/03/20 (دستور جلسه: سیگار)

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گزارش جلسه عمومی پنج شنبه 95/03/20 (دستور جلسه: سیگار) وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام خالق زیبایی ها

روز پنج شنبه 95/03/20 یازدهمین جلسه از دورنهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی

با نگهبانی مسافر بهزاد، استادی مسافر سعید صلواتی ودبیری مسافرمجتبی

با دستور جلسه : سیگار و  تولد اولین سال رهایی مسافر مهدی

راس ساعت 18آغاز به کار نمود.


همان طور که در نوشتار های کنگره می خوانیم یکی از اهداف کنگره درمان قطعی سیگار است . پس نباید درمان سیگار را دست کم بگیریم . همه ی ما میدانیم کنگره 60 یکی از خطرناک ترین بیماری های جامعه امروز که اعتیاد است را با برنامه ریزی درمان کرد و در این زمینه به موفقیت صد در صد رسید و پس از درمان اعتیاد، درمان سیگار را هم در برنامه خود قرار داد و تا به امروز موفق بوده است .....


به ادامه مطلب بروید ...

سخنان استاد:
قبل از هر چیز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه ی مسافران و همسفران عزیز تبریک می گویم امیدوارم به ان تزکیه و پالایشی که می خواهیم برسیم و بهترین استفاده را از این ماه مبارک ببریم . امروز هم دو دستور جلسه داریم . دستور جلسه هفتگی (سیگار ) و اولین سالروز تولد اقا مهدی عزیز.
اما دستور جلسه اول (سیگار ):
همان طور که در نوشتار های کنگره می خوانیم یکی از اهداف کنگره درمان قطعی سیگار است . پس نباید درمان سیگار را دست کم بگیریم . همه ی ما میدانیم کنگره 60 یکی از خطرناک ترین بیماری های جامعه امروز که اعتیاد است را با برنامه ریزی درمان کرد و در این زمینه به موفقیت صد در صد رسید و پس از درمان اعتیاد درمان سیگار را هم در برنامه خود قرار داد و تا به امروز در این امر هم موفق بوده است . اگر یک نگاه اجمالی به سیگار داشته باشیم متوجه خواهیم شد که سیگار باعث شیوع اکثر بیماری ها و دروازه ورود به اعتیاد و ضد ارزشهاست .
شاید فکر کنیم با کشیدن چند نخ سیگار اتفاقی نمی افتد , اما همین سیگار باعث استرس , دروغ گفتن  , خیانت و ...می شود به عنوان مثال من با خانواده به یک مهمانی می روم و چون خانواده از سیگار کشیدن من اطلاعی ندارند باید یک دروغ بگویم تا از جمع خارج شوم و یک سیگار بکشم . در جامعه هم این قضیه جا افتاده که پل ارتباطی انسان و اعتیاد سیگار است و ضرر های عدیده ی دیگری که دارد .اما در کنگره درمان سیگار انجام می شود و با علمی که کنگره دارد یک داروی مناسب برای درمان ان پیدا کرده اند و به خوبی این کار انجام می شود.


اولین چیزی که شخص را از درمان سیگار باز می دارد ترس است . در جزوه جهان بینی ترس مقابل تفکر است ونمی گذارد انسان فکر کند و تفکر صحیح نماید و همیشه می گوید نمی شود امکان ندارد و ....
خدا را شکر در کنگره این کار با داروی مناسب و به روش   DST  انجام شد و تعداد زیادی از عزیزان به درمان رسیدند . اگر از کسانی که درمان سیگار انجام داده اند در مورد وسوسه کشیدن سیگار بپرسید جوابشان منفی است و از درمان سیگار به طور کامل راضی اند و هر روز حالشان بهتر می شود.
همه عزیزان بدانند درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می شود .


و اما دستور جلسه دوم  اولین سالروز رهایی مهدی عزیز:
همه ی ما با کوله باری از مشکلات وارد کنگره شدیم  و مهدی هم از این قاعده مستثنی  نبود و با حالی پریشان و دنیای به هم ریختگی وارد کنگره شد و درعین حال عجول و تخریب بالایی داشت . تریاک وشیره مصرف می کرد و بارها اقدام به ترک کرده بود اما نتیجه نگرفته بود . حتی سم زدایی هم کرده بود . قبل از ورود به کنگره به کمپ رفته بود . همیشه می گفت کسانی که درست سفر نمی کنند باید به کمپ بروند تا قدر کنگره را بدانند . اوایل کمی عجول بود , اما مطالب کنگره را زود متوجه شد , محکم حرکت کرد و نتیجه ی ان هم گرفت خدا را شکر جهان بینی کنگره را در زندگی هم عملی کرد و امروز یک انسان موفق در کار و زندگی خود است . امیدوارم در اینده هم جهان بینی کنگره را عملی کرده و بیش از پیش موفق باشد .
من این روز را خدمت ایشان  همسفرانشان  راهنمای همسفرشان  اقای مهندس و همه ی اعضای کنگره 60 تبریک عرض می کنم .


پس از سخنان استاد و مشارکتهای دوستان اولین سال رهایی مسافر مهدی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافرمهدی:

آنتی ایکس مصرفی:شیره و تریاک                     

مدت تخریب: 20 سال                                      

روش درمان:دی اس تی همراه با داروی اوتی      

مدت سفر: 14ماه و 20 روز                              

نام راهنما: سعید صلواتی                            

مدت رهایی:1 سال آرزوی مسافر مهدی :
ارزو می کنم هر کس وارد کنگره شد علم کنگره را بدست اورد .

آرزوی همسفر اعظم :
ارزو می کنم همه ی ارزوهایتان بر اورده شود .

آرزوی همسفر زهرا :
من هم ارزو می کنم همه ی سفر اولی ها این جایگاه را لمس کنند از جمله عمو حسین من .صحبت های مسافرمهدی:
قبل از هر چیز از همه عزیزان تشکر می کنم که زحمت کشیدند و در جشن ما شرکت کردند . از هم لژیونی های عزیزم تشکر می کنم که امروز خیلی زحمت کشیدند . از خانواده ی عزیزم تشکر می کنم که امروز به اینجا امدند . خدا را شکر شکر شکر  که این جایگاه را تجربه کردم . من هم مثل همه شما وقتی در تولد ها شرکت می کردم خیلی دوست داشتم این جایگاه را لمس کنم  و از این بابت خیلی خوشحالم . امید وارم همه ی سفر اولی ها این جایگاه را لمس کنند . دیر نیست فقط همت می خواهد . باید در جلسات و لژیون مستمر شرکت  کنید تا مطالب کنگره را درک کنید .
من هم با تخریب سنگین وارد کنگره شدم . شروع مصرف من از زمان خدمت سربازی بود . خیلی جاها برای ترک مراجعه کردم اما جواب نگرفتم و بیش از چند ماه طول نمی کشید .  پیام کنگره را اقای محمد داودی به من دادند ولی من اعتنایی نکردم تا وقتی به کمپ رفتم  پس از بازگشت از کمپ دوباره مصرف کردم . سپس به کنگره مراجعه کردم اما جا نبود . پس از مدتی ثبت نام شدم  . وقتی صورت مسئله اعتیاد برایم مشخص شد فهمیدم  چه راه هایی که اشتباه رفته ام .ما در زمان سوءمصرف دنبال یک راه حل راحت می گشتیم و به دنبال راه حل کوتاه می رفتیم مثل سم زدایی و سقوط ازاد  . پس از فهمیدن صورت مسئله اعتیاد متوجه شدم جسم روان  و جهان بینی باید با هم درمان شوند .


من وقتی مطالب کنگره را متوجه شدم توانستم انرا در زندگی هم پیاده کنم و به یک ارامش نسبی برسم ولی هنوز راه زیادی دارم تا به ارامش کامل برسم .
از اقای مهندس کمال تشکر را دارم که این بستر را فراهم کردند تا ما به ارامش برسیم .از راهنمای خوبم تشکر می کنم . از مرزبانان و ایجنت عزیز  گروه نشریات  گروه اوتی   و همه ی خدمت گذاران تشکر می کنم . از همسفر عزیزم  دختر گلم  راهنمای همسفرم  و اقای داودی که پیام کنگره را به من دادند کمال تشکر را دارم . 

سخنان کمک راهنما همسفر سارا:

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ


إِنَّا انزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ   -   
وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ   -   لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَ لْفِ شَهْرٍ   -   تَنَزَّلُ الْمَلاَئِكَةُ وَالرُّوحُ فِیهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِن كُلِّ أَمْرٍ   -   سَلاَمٌ هِیَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ .
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان  ماه نزول قران ماه ضیافت الهی و تزکیه نفس را خدمت کلیه عزیزان تبریک عرض می کنم و امید وارم بتوانیم از این ماه بهره لازم را ببریم. از خود بگذریم تا به خود برسیم و به آن حال خوش که مد نظر کنگره است دست یابیم .
اولین سالروز رهایی اقا مهدی را خدمت خودشان ، خانم اعظم عزیز  و فرزندان گلشان زهرا جان و علی آقا تبریک عرض می کنم  . امیدوارم  روزهای خوبی را در کنار هم تجربه کنند . خانم اعظم اولین رهجویی بودند که در لژیون با من همراه شدند و اموزش و خدمت را در کنار ایشان شروع کردم ایشان از عاشقان کنگره هستند و عاشق اموختن و خدمت کردن در کنگره اند . همیشه قبل از ساعت شروع جلسه در کنگره حضور دارند . همیشه سی دی های کنگره را می نویسند و کار می کنند و همچنین مسافرشان که از خدمت گذاران کنگره هستند . ان شاالله شال کمک راهنمایی را بر گردن هر دوشان ببینم  و برای مسافرشان ارزو می کنم سفر نیکوتین شان را به پایان برسانند و رهایی ایشان از نیکوتین را هم شاهد باشیم .من هم از همه شما تشکر می کنم  که دراین جشن حضور دارید.از بنیان جمعیت احیای انسانی کنگره 60 جناب اقای مهندس دژاکام سپاس گذارم و این روز زیبا را خدمت ایشان تبریک می گویم . به مرزبانان گروه خانواده خانم زهرا و خانم مهتاب عزیز تبریک می گویم .از ایجنت محترم و همه ی کمک راهنمایان کمال تشکر را دارم .

صحبت های همسفر اعظم
:
من هم سجده شکر به درگاه خداوند به جا می اورم که این جایگاه را تجربه کردیم و خداوند را شاکرم که تولدمان با اولین هفته ماه مبارک رمضان همزمان شد . خیلی خوشحالم که مسافرم به رهایی رسید که یکی از بزرگترین ارزو های من بود .
اقا مهدی در حق لطف داشت  من بر عکس بقیه ی همسفران سه  چهار ماه اول باری شده بودم برای مسافرم . در همه ی ترکها اول من پیش قدم می شدم اما در مورد کنگره بر عکس شده بود . مسافرم با اموزش هایی که می گرفت هر روز حالش بهتر می شد اما من هر روز حالم بدتر بود . تا پس از 4 ماه با ترفندهایی که خودشان بلد بودند مرا به پارک برد ند و اذن ورود من به کنگره صادر شد . از خانم نسیم کمال تشکر را دارم من چند ماهی در لژیون ایشان بودم خیلی زحمت برای من کشیدند اما من اموزش های ایشان را نگرفته بودم و هر روز حالم بد تر می شد . سپس خانم صفورا را به عنوان راهنما انتخاب کردم .  از ایشان هم کمال تشکر را دارم و اکنون در لژیون خانم سارا اموزش می گیرم . خیلی چیز ها از ایشان یاد گرفتم و با تمام وجود از ایشان تشکر می کنم . از همه اعضای کنگره 60 تشکر می کنم که اگر همدلی و بزرگواری ایشان نبود مسافر م نمی توانست بعد از 20 سال به رهایی برسد . دست تک تک عزیزان را می بوسم . یک تشکر ویژه هم از خانم خاطره دارم . روزی که وارد کنگره شدم  تولد اولین سال رهایی خانم خاطره و اقا پیمان بود و یکی لز دلایل من برای قبول کردن کنگره بود . دست پدر و مادر مسافرم را می بوسم که امروز در این جلسه حضور پیدا کردند . خیر مقدم میگویم خدمت اعضای خانواده مسافرم  که امروز ما را غافل گیر کردند و در این جلسه حضور پیدا کردند . از همه شما کمال تشکر را دارم .

صحبت های همسفر زهرا
:

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم *** فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد *** من و ساقی به هم تازیم و بنیادش براندازیم
شراب ارغوانی را گلاب اندر قدح ریزیم *** نسیم عطر گردان را شکر در مجمر اندازیم
چو در دست است رودی خوش بزن مطرب سرودی خوش ***
که دست افشان غزل خوانیم و پاکوبان سر اندازیم
صبا خاک وجود ما بدان عالی جناب انداز *** بود کان شاه خوبان را نظر بر منظر اندازیم
یکی از عقل می لافد یکی طامات می بافد *** بیا کاین داوری ها را به پیش داور اندازیم
بهشت عَدن اگر خواهی بیا با ما به میخانه *** که از پای خُمت روزی به حوض کوثر اندازیم
من هم خدا وند را شاکرم  به خاطر این روز .
از اقای صلواتی راهنمای پدرم و از خانم سارا راهنمای مادرم تشکر می کنم .

منبع: کنگره 60 شعبه شیخ بهایی
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  جشن تولد، 
برچسب ها: کنگره 60 . درمان اعتیاد . درمان سیگار . جشن تولد،  

تاریخ : شنبه 22 خرداد 1395 | 11:30 ق.ظ | نویسنده : سارا نجاران | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.