تبلیغات
شمیم عشق - عملکرد لژیون شمیم عشق در روز دوشنبه 97/5/22

شمیم عشق - عملکرد لژیون شمیم عشق در روز دوشنبه 97/5/22

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - عملکرد لژیون شمیم عشق در روز دوشنبه 97/5/22 وب لژیون همسفر سارا نجاران
به نام خداوند جان و خرد

عملکرد لژیون شمیم عشق در روز دوشنبه 97/5/22 با موضوع سی دی قیاس


هیچ گاه نباید قیاس کنیم. باید همیشه در پی رشد و پیشرفت باشیم. باید خودمان را باخودمان مقایسه کنیم. دیروزمان را با امروزمان و امروزمان را با فردایمان مقایسه کنیم و ببینیم که تغییری کرده ایم؟ و دانایی مان بیشتر شده است؟ توانسته این از آموزش هایی که دیده ایم استفاده کنیم یا نه! ...
در روز دوشنبه 97/5/22 لژیون شمیم عشق با استادی راهنمای عزیزمان خانم سارا و با حضور تعدادی از همسفران با موضوع سی دی قیاس راس ساعت 17:30 آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان استاد:
در سفر دوم انسان دچار تسخیر میشود. یعنی در سفر دوم نیروهای منفی از قبیل منیت و ناامیدی و ترس بیشتر انسان را احاطه میکنند. مثلا فرد واقتی وارد سفر دوم شد به ذهنش میرسد که دیگر کنگره را ادامه ندهد و نیازی به کنگره ندارد و بسیار دانا شده، یعنی دچار منیت شده. یا اینکه بگوید کنگره برای او فایده ندارد و کنگره را ترک کند، این یعنی دچار نا امیدی شده. یا بترسد با ماندن در کنگره دوباره برگشت کند و مواد مصرف کند و دچار ترس شود. 

در سفر دوم لازم است سنت های الهی را بهتر بشناسیم و به آنها عمل کنیم. سنت های الهی همان دستورات و نکاتی است که به صورت داستان های پیامبران برای تذکر دادن به ما در قرآن آمده است. مانند داستان حضرت ایوب و صبر ایشان یا داستان حضرت یونس و خشم ایشان. این داستان ها و سنت های الهی برای این است که ما آموزش ببینیم و از آن پیامبران یک صفتی را یاد بگیریم. مثل صفت صبور بودن. 

با توجه به این داستان های پیامبران میبینیم که اگر در زندگیمان درد و رنجی هست، این درد و رنج لازمه ی رشد و پیشرفت ما بوده است. و اگر بخواهیم به جایگاهی برسیم باید این درد و رنج و سختی هارا تجربه و تحمل کنیم. افرادی که زندگی آرام و بدون دقدقه ای دارند خداوند بر سرشان منت میگذارد که شما خیلی راحت به دنیا آمدید و زندگی کردید و رفتید. ولی کسانی که سختی و رنج میکشند و مورد آزمایش الهی قرار میگیرند کسانی هستند که خداوند به آنها مقام و ارزش میدهد. آنها کسانی هستند که خواسته ی تکامل و رسیدن به جایگاهی را داشته اند، برای همین به آنها درد و رنج داده شده است. 

قیاس کردن اشتباه بزرگی است که متاسفانه اکثرا درگیر آن هستیم و این نشان از جهالت ما دارد. وقتی کسی را میبینیم که بسیار پیشرفت داشته و به جایگاهی رسیده، با خودمان فکر میکنیم و تلاش خودمان را با آن شخص مقایسه میکنیم و اگر ببینیم تلاش او کمتر از ما بوده است و ناراحت میشویم که چرا او موفق تر است! این مقایسه کردن به خاطر این است که ما خیلی چیز هارا نمیدانیم و نمیبینیم. شاید او در خلوت خودش تلاش بیشتری کرده و زحمات بیشتری کشیده است و زجری بیشتری دیده و تاوانش را داده است. و یا شاید او پیشینه ی بهتری دارد. و مهم تر از آن نیت است. شاید آن فرد نیت بهتری در دل داشته است و برای همین موفق تر است. 

هیچ گاه نباید قیاس کنیم. باید همیشه در پی رشد و پیشرفت باشیم. باید خودمان را باخودمان مقایسه کنیم. دیروزمان را با امروزمان و امروزمان را با فردایمان مقایسه کنیم و ببینیم که تغییری کرده ایم؟ و دانایی مان بیشتر شده است؟ توانسته این از آموزش هایی که دیده ایم استفاده کنیم یا نه! 

قیاس کردن از جهالت می آید و تنها انسان های جاهل قیاس میکنند. 

شاید گاهی ما به خاطر انتخاب های خودمان مشکلاتی داریم اما خودمان را با دیگران مقایسه میکنیم و ناراحتیم که چرا این مشکل فقط در زندگی من وجود دارد، در صورتی که این تاوان انتخاب های خودمان بوده است. شاید دلیل موفقیت دیگران تلاش و دانایی و تفکر صحیح دیگران است که ما از آن بیخبریم. 

در تمام مراحل زندگی همیشه دوراهی انتخاب وجود دارد و ممکن است ما با انتخاب اشتباه خودمان فرصت پیشرفت را از خودمان بگیریم و بعد خود را با دیگران مقایسه کنیم که چقدر زود پیشرفت کردند. خب این به خاطر اشتباه خودمان است. شاید آن فرد دانایی بیشتری داشته و هنگام دو راهی انتخاب راه درست را انتخاب کرده است. 

ما نمیدانیم که در کجای زندگی خود هستیم و دیگران در کجای زندگی خود هستند. شاید دیگران بسیار از ما جلو ترند و ما مسیر زیادی داریم تا به آنها برسیم و شاید برعکس باشد وما جلو تر از دیگران هستیم. و چون این هارا نمیدانیم قیاس کردن اصلا درست نیست. 

بسیاری از سختی ها و رنج هایی که ما در این دنیا با آن ها رو به رو هستیم و از آنها شاکی هستیم و مرتب خودمان را به خاطر داشتن این مشکلات با دیگران مقایسه میکنیم، به گذشته ی ما و زندگی قبلی ما ربط دارد. قبل از اینکه به دنیا بیاییم تمام اینهارا مشاهده کرده ایم و پذیرفته ایم ولی الان فراموش کرده ایم. مثلا فرد معلولی که قرار است تمام عمرش را فلج زندگی کند از قبل میدانسته و پذیرفته است. 

ما این سختی هارا دیده ایم و پذیرفته ایم و باید صبور باشیم و تحمل کنیم نه اینکه دائما ناراضی باشیم و قیاس کنیم. باید اعمال نیکو انجام دهیم و کار خیر بکنیم که شاید با این اعمال بتوانیم خطوط تقدیر خود را تغییر دهیم و مشکلات خود را حل کنیم یا از به وقوع پیوستن آن ها جلوگیری کنیم. 

یکی از دلایل مشکلاتی که ما در این دنیا داریم خواسته های خودمان است. مثلا فردی در این حلقه از زندگی اش خواستار پول و ثروت است. شاید در این حلقه از زندگی به خواسته اش نرسد ولی در زندگی بعدی اش ممکن است به خاسته اش برسد اما با شرایطی که قبل از به دنیا آمدن پذیرفته است. وقتی به دنیا می آید فرد ثروتمندی میشود و لی آن شرط هارا فراموش میکند مثلا خسیس میشود یا ثروتش را در جهت منفی استفاده میکند و در آزمایش الهی موفق نمیشود. این شخص ممکن است در این زندگی اش تاوان پس بدهد یا در زندگی بعدی اش دچار مشکل شود. و اگر فرد خیری شود و از پول و ثروتش به درستی استفاده کند و در آزمایش خداوند سربلند شود نتیجه ی آن را میبیند و پاداش آن را دریافت میکند.

تهیه گزارش و تایپ: همسفر مائده

طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، جلسات لژیون، سی دی قیاس،  

تاریخ : شنبه 27 مرداد 1397 | 04:34 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.