تبلیغات
شمیم عشق - مشارکت مکتوب در باب الهام از رمضان

شمیم عشق - مشارکت مکتوب در باب الهام از رمضان

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - مشارکت مکتوب در باب الهام از رمضان وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام قدرت مطلق

مشارکت‌های مکتوب همسفران لژیون دوم؛ لژیون کمک راهنما همسفر سارا 

در باب دستور جلسۀ هفتگی: الهام از رمضانزمانی که جناب مهندس از تمام بیراهه‌ها برای ترک مواد گذشتند خسته و ناامید تصمیم گرفتند ماه مبارک رمضان را همراه با مصرف مواد روزه‌بگیرند و مواد خود را در وعده به‌صورت منظم و با مقدار مشخص مصرف کنند. در این زمان راه مشخص شد و احیای انسان‌ها پدید آمد...


سلام دوستان سارا هستم همسفر (کمک راهنما):

شهر رمضان الذی انزل فیه القران

رمضان ماه نزدیکی به خدا، ماه مهمانی خدا، ماه نزول قران برای هدایت بشریت، ماه تجدید حیات و احیاء انسان در حیات است. رمضان ماه طهارت و تخلص به اخلاق الهی و حقیقت و باطن آن عبارت است از رسیدن به لقای خداوند، آزادی از خود و تولد خود الهی.

اول این مهمانی رحمت؛ اواسط آن معرفت و پایانش پاداش است. معلم خوبی هست برای آنانی که برای تزکیه خویش با آگاهی تلاش می‌نمایند برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته‌ها؛ این ماه مبارک ماهی است برای پرورش، آموزش و تربیت نفس، ماهی پر خیروبرکت است که می‌توان برداشت‌ها و الهامات زیادی از این ماه گرفت. زمانی که جناب مهندس از تمام بیراهه‌ها برای ترک مواد گذشتند خسته و ناامید تصمیم گرفتند ماه مبارک رمضان را همراه با مصرف مواد روزه‌بگیرند و مواد خود را در وعده به‌صورت منظم و با مقدار مشخص مصرف کنند. در این زمان راه مشخص شد و احیای انسان‌ها پدید آمد. از طریق القا به افکار آقای مهندس  روش تدریجی الهام شد و بسیار از تاریکی وارد روشنایی شدند.

در کنگره ما از رمضان آموزش و الهام گرفتیم که باید از درون، خود را تزکیه و پالایش کنیم و در این‌یک ماه تمرین می‌کنیم. می‌خواهیم سازندگی انجام دهیم. سازندگی جسم؛ روان وجهان بینی. متد دی اس تی همانند روزه‌داری است تزکیه در قسمت فیزیولوژی است. جسم ما مانند ماشین بسیار پیچیده است که دائم در حال کار کردن می‌باشد و باید به آن استراحت بدهیم.

فهمیدیم روان وابسته به یکسری مواد بیوشیمی است که اگر دوپامین، سروتونین و دینورفین خوب کار کند ما سرحال هستیم و در استراحت‌هایی که با غذا نخوردن به جسم می‌دهیم انرژی‌هایی که باید روی فیزیک کار کند برداشته می‌شود و به سیستم مغز فرصت بازسازی می‌دهد و نورون‌ها، ناقل‌های عصبی و هورمون را بازسازی می‌کند پس با روزه گرفتن به یک نشئگی خاص و آرامش خاص می‌رسیم و ما با جهان‌بینی در این ماه به مرحله شو شود می‌رسیم و اعتمادبه‌نفس ما قوی می‌شود یعنی اراده ما نسبت به انجام کارهای معقول که خواسته آن راداریم قوی می‌شود و جلوی نفس امر کننده را می‌گیرد و به آن نه می‌گوید.

آقای مهندس بادلی روشن قلبی پر از نور و با توان و اندیشه ژرف خویش در اعماق وجود انسان‌ها چراغی روشن نمودند و سبب رهایی و بیرون آمدن انسان‌ها از اعماق تاریکی به‌طرف روشنایی شدند.

با تمان وجود و از صمیم قلب از بزرگ‌مرد و اسطوره‌ی تمام نمای کنگره 60 سپاسگزارم.

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر:

ماه رمضان ماه نزول قرآن است و این تنها چیزی نیست که این ماه را از سایر ماه‌های سال جدا می‌کند بلکه ماهی است که به ما فرصت داده می‌شود که به تزکیه و پالایش نفس خود بپردازیم. آقای مهندس در سی دی الهام از رمضان می‌فرمایند بعضی از اتفاقات دست انسان نیست، اما بیشتر اتفاقاتی که می‌افتد دست خود انسان و ساخته‌وپرداخته‌ی اعمال خود اوست.  مثلاً ممکن است شخصی هنگام عبور از خیابان سنگی به سرش بخورد این دست او نیست اما کسی که با استفاده از مواد مخدر یا سیگار یا غذای نامناسب باعث تنگی رگ‌های قلب خود شده، مسلماً خودش موجب بیماری قلبی یا فشارخون بالا و بیمار شدن خودش است.

آن چیزی هم که کنگره 60 را از سایر مراکز ترک اعتیاد جدا می‌کند یکی روش دی اس تی و استفاده از اپیوم تینکچر یا اوتی است و دیگری توجه نمودن به مواد شبه افیونی بدن که توسط مغز و به‌فرمان آن در بدن ترشح می‌شود و تمام‌کارها و سلامت و بیماری ما از آن سرچشمه می‌گیرد و به آن بستگی دارد؛ و سوم آموزش جهان‌بینی و روش صحیح زندگی کردن است که باعث می‌شود کسانی که به کنگره می‌آیند درمان قطعی شوند و شاداب و پرانرژی باشند و هیچ‌گونه وسوسه‌ای پس از قطع کامل مواد در آن‌ها نباشد.

در این سی دی آقای مهندس به این موضوع اشاره می‌کنند که روزه‌ی مواد از روزه‌ی غذا سخت‌تر است چون در طول روز بایستی سه وعده و سر ساعت به مقدار معین دارو مصرف شود و اگر کسی در ماه مبارک رمضان بخواهد روزه بگیرد و یک یا دو وعده از داروی اوتی را حذف کند و یا زمان استفاده از دارو را عقب و جلو بیندازد به درمانش لطمه زده می‌شود و سفرش را خراب می‌کند؛ بنابراین افرادی که در سفر اول هستند و می‌خواهند روزه‌بگیرند روزه‌ی درصدی بگیرند. مثلاً از صبح تا ساعت دو بعدازظهر که زمان استفاده از دارویشان است را از خوردن و آشامیدن و یا سیگار کشیدن پرهیز کنند یعنی چند ساعت که چنددرصدی از طول روز است را روزه باشند.

ماه رمضان به ما کمک می‌کند که توانایی‌ها و ضعف‌های خود را بشناسیم و خود را محک بزنیم؛ یعنی چقدر می‌توانم در مقابل تشنگی و گرسنگی تحمل داشته باشم؟ چقدر می‌توانم در مقابل نیروهای منفی و تخریبی و ضد ارزش خود را مصون بدارم؟ و اینکه به چه میزان به دانایی رسیده‌ام؟ آیا این دانایی و آموزش‌هایی که در کنگره به من داده می‌شود را می‌توانم عملی کنم یا خیر؟ حتی برای چند ساعت؟ آیا می‌توانم حس‌های بد را به حس خوب تغییر بدهم، آیا می‌توانم از دروغ و غیبت و تجسس و ریا و نفرت دوری‌کنم؟ آیا درحالی‌که تشنه و گرسنه هستم می‌توانم ببخشم و یا کارها و مسئولیت‌های روزانه‌ام را انجام بدهم؟ یا خیر؟

وجود ماه مبارک رمضان و ایمان آقای مهندس موجب حرکتی شد که ایشان برای نظم دادن به میزان مصرف مواد خود دست‌به‌کاری بزنند که با کمک الهامات الهی توانستند متد دی اس تی را برای کل جهان به ارمغان بیاورند. نتیجه‌ای که از الهام از رمضان گرفته می‌شود تزکیه و پالایش و عمل به فرامین الهی در تمام ابعاد آن می‌باشد؛ و فقط مسئله روزه بودن مطرح نیست؛ بلکه باید خود را از تمام ضد ارزش‌ها پالایش و تزکیه بنماییم زیرا تزکیه و پالایش برای ما آموزشی بزرگ است. تمام فرامین الهی باهم و مکمل هم هستند و باید تمام آن‌ها را در کنار هم عملی کنیم. الهام از رمضان به ما نظم و ترتیب، قناعت، صبر، کمک به دیگران و محبت به همنوعان، دوری از اسراف و سحرخیزی...را می‌آموزد. ماه رمضان، ماه حرکت (هرچند کوچک) قدم برداشتن هرچند کوتاه و ماه هدایت و سازندگی برای ماست.

سلام دوستان لیلی هستم همسفر:

عبارت لغوی الهام یعنی دریافت و حس درس گرفتن، چرا ماه رمضان مهم است؟ چون اثرات مفیدی داشته و در کنگره 60 روزنه نوری بود که چراغ راه روشنایی باز شد و ما باید سپاسگزار و قدردان آن باشیم و خواهیم بود. در سیستم‌های دیگر این نوع بیماری اعتیاد مرموز شناخته‌شده ولی در کنگره 60 این بیماری همراه تعادل رساندن جسم و روان و جهان‌بینی با گرفتن آموزش‌ها و متد دی اس تی به درمان نهایی و قطعی رسیده و هزاران هزار نفر به آرامش و تزکیه نفس رسیدند.

همان‌طور که آقای مهندس در سی دی بستن دهان می‌فرمایند: با روزه گرفتن دهان بسته می‌شود و با بسته شدن دهان درهای افکار و اندیشه و احساس باز می‌شود و فرد می‌تواند با تفکر حرف بزند و دروازه‌های دیگری برای او باز می‌شود چراکه هر موقع دهان به‌موقع باز شود حرف حق و راست به‌موقع از دهان خارج می‌شود و شنونده بهتر آن را می‌پذیرد و مورد تائید  و قابل‌قبول است. کنگره در ماه مبارک رمضان خود نوعی الگو هست که مسافران در زمان؛ مکان؛ مبدأ و هدفی مشخص دارو را مصرف می‌کنند، همراه با ریکاوری، ورزش و معنویت و بالا رفتن جهان‌بینی بحث رمضان؛ بحث تزکیه و پرورش نفس می‌باشد.

همانا بعد از هر سختی گشایشی است و با تحمل روزه در ماه رمضان به گشایش زیادی دست می‌یابیم و اما خداوند با قطع روزه در عید سعید فطر نشان می‌دهد که در این حال خوب هم باید تعادل داشته باشیم.

سلام دوستان الهام هستم همسفر:

با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان همیشه و همه‌ساله احساس می‌کنم که خوردن و آشامیدن دیگر برایم لذت‌بخش نیست همان‌طور که می‌دانیم ما انسان‌ها غذا را صرفاً برای تأمین انرژی و رفع گرسنگی مصرف نمی‌کنیم بلکه بیشتر برای لذت بردن از آن می‌خوریم و به خاطر همین به دنبال تنوع و طعم غذا هستیم. اغلب ما در خوردن زیاده‌روی می‌کنیم و به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و چاقی مبتلا می‌شویم اما ماه رمضان همانند ترمزی در برابر این زیاده‌روی‌ها عمل می‌کند.

آن‌طور که من تجربه کردم بعد از ماه رمضان بیشتر از غذا خوردن لذت می‌برم ضمناً احساس می‌کنم دیگر آن‌قدرها پرخوری نمی‌کنم ما در روزهای طولانی صبر و استقامت و انتظار را تجربه می‌کنیم و نظم در کارهایم بیشتر به چشم می‌خورد و آرامش بیشتری دارم. انگار این کم شدن انرژی در ساعات روزه‌داری بر آرام کردن و آرامش داشتنم بسیار کمک می‌کند درباره‌ی مصرف‌کنندگان مواد مخدر همان‌طور که می‌دانیم با شروع مصرف مواد و افزایش مقدار و دفعات آن خود به سو مصرف مواد دچار می‌شوند و صرف‌نظر از همه آسیب‌های آن مصرف مواد برای حفظ تعادل نسبی مصرف‌کنندگان را به ادامه مصرف ‌ترغیب می‌نماید. در کنگره مسافران با شروع سفر به‌مرور با تیپر کردن مواد از مصرف همان مقدار اندک نیز لذت می‌برند همان لذتی که سال‌ها قبل با شروع مصرف از آن لذت می‌برند ولی در اوج اعتیاد دیگر آن لذت را تجربه نکردند همان فرآیند روزه‌داری اتفاق می‌افتد در سفر نیز درصورتی‌که به‌درستی انجام شود فرد با نزدیک شدن به انتهای سفر حال بهتری خواهد داشت و سیستم‌های بدنی و مشکلات جسمی و روحی‌اش به‌مرور اصلاح خواهد شد. از مطالب فوق نتیجه می‌گیریم که در روزه‌داری و سفر هر دو، سعی می‌کنیم مجدد خود را تربیت کنیم موارد ذکرشده در مورد ما هم‌سفران هم صادق هست پس صبر در محدودیت‌ها و سختی‌ها و نظم در همه امور زندگی درنهایت نتیجه شیرینی برای همه ما به دنبال خواهد داشت.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر:

ماه رمضان ماه خیروبرکت فراوان است حتی خداوند در این ماه دست و پای شیطان را هم می‌بندد که خیلی با ما کاری نداشته باشد شروع متد دی اس تی در ماه رمضان بود. آقای مهندس می‌فرمایند روزه انواع و اقسامی دارد که فقط نخوردن و نیاشامیدن نیست ما روزه سکوت هم داریم که بعضی مواقع باید سکوت کنیم و چیزی نگوییم. آقای مهندس مصرف موادشان در ماه رمضان برنامه داشت و خداوند هم کمکشان کرد و در ماه رمضان راه برایشان باز شد و ما هم در ماه رمضان با کنگره آشنا شدیم و بعد از 26 سال تخریب مسافرم به لطف و کرم خداوند و با توسل جستن به ائمه این راه برای ما نمایان شد. خداوند را شاکرم که ما را به این مکان مقدس آشنا کرد؛ و امیدوارم که همه مصرف‌کنندگان به رهایی کامل برسند. آمین

سلام دوستان سهیلا هستم همسفر:

رمضان بحث تزکیه و پرورش نفس است.

ماه مبارک رمضان برای ما جنبه آموزشی هم دارد همان‌طور که می‌دانیم روش تدریجی از ماه رمضان شروع‌شده و درواقع الگوبرداری از ماه رمضان است. الگو کنگره 60 الگوی روزه است که البته این روزه که روزه مواد است از روزه غذا سخت‌تر می‌باشد  ما در روزه غذا در ماه مبارک رمضان یک وعده غذا را حذف می‌کنیم ولی روزه مواد به‌گونه‌ای است که شما باید شربت تریاک را در سه وعده  استفاده کنید مثلاً یک وعده 7 صبح یک وعده 2 بعدازظهر و یک وعده 10 شب؛ در روزه استاندارد شما سحر هر چه خواستید می‌توانید بخورید محدودیت ندارد  و در افطار هم همین‌طور ولی روزه مواد این‌طور نیست زیرا شما مثلاً فقط می‌توانید یک سی‌سی بخورید پس مقدار در روزه مواد بسیار مهم است و دیگر تا هشت ساعت دیگر نمی‌تواند مصرف کند تا وعده بعدی باید صبر کند  و سفر دومی‌ها می‌توانند روزه‌بگیرند و این بسته به عقیده خودشان دارد و در کنگره به عقیده همه احترام گذاشته می‌شود؛ اما سفر اولی‌ها باید در ماه مبارک رمضان چه‌کاری را انجام بدهند و تکلیف روزه این‌ها چه می‌شود؟ چون سفر اولی‌ها بیمار هستند و دارو استفاده می‌کنند و اگر روزه‌بگیرند سفرشان خراب می‌شود طبق توصیه مهندس این کار را نباید انجام بدهند زیرا ایشان می‌فرمایند تا زمانی که شما مواد مصرف می‌کنید بنده شیطان هستید. خمر و مواد یک عمل شیطانی است و نمی‌توانید روزه‌بگیرید و ایشان پیشنهاد کردند به‌جای اینکه روزه نگیرید می‌توانید درصدی روزه‌بگیرید یعنی اگر توانستیم صد درصد روزه‌بگیریم و اگر نتوانستیم نود درصد...مهندس می‌فرمایند در مورد این افراد از علمای قم هم سؤال کرده‌اند که این افراد مریض هستند و روی شربت تریاک هستند می‌توانند روزه‌بگیرند؟ در جواب گفتند اگر بیمار هستند باید درمانشان را ادامه دهند و به‌طور مکفی از دارو استفاده کنند و آقای مهندس به کسانی که نمی‌خواهند روزه‌بگیرند پیشنهاد دادند اگر  به خاطر سیگار  روزه نمی‌گیرید روزه‌بگیرید و بجای مثلاً 30 نخ سیگار پنج نخ مصرف کنید و اگر ناراحتی کلیه دارید روزه‌بگیرند و در طول روز هم سه لیوان  آب  هم مصرف کنند و روزه استاندارد اشربه و اطعمه ممنوع است و حتی دود هم روزه را باطل  می‌کند ولی بجای اینکه اصلاً نگیرید درصدی بگیرید و اما در مورد سفر اولی‌ها موضوع تفاوت دارد و روزه گرفتن این افراد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و کار درستی نیست می‌فرمایند روزه گرفتن تنها فرمان نیست بلکه  در ماه رمضان علاوه بر روزه گرفتن دروغ نباید بگویم؛ غیبت نکنیم شهادت دروغ ندهیم به فقرا کمک کنیم ذکات بدهیم... این کارها را هم باید انجام بدهیم و روزه گرفتن قسمت ارزان آن هست و قسمت گران آن دروغ نگفتن؛ مردم‌آزاری نکردن رشوه نگرفتن و... است. نتیجه: سعی کنیم در ماه مبارک رمضان علاوه بر روزه گرفتن یک کاری برای تزکیه نفس انجام دهیم حداقل اگر روزه نمی‌گیریم جلوی دیگران روزه‌خواری نکنیم، سیگار نکشیم و حرمت دیگران را هم حفظ کنیم.

  درد فراق لذت وصال را زیاد می‌کند.

سلام دوستان پری هستم همسفر:

ماه رمضان، ماه خداوند است و در این ماه مبارک خداوند بندگان خود را دعوت به نیکی کردن می‌کند. در این ماه مبارک رمضان ما صبر کردن را یاد می‌گیرم. یاد می‌گیریم که باید در برابر نفس خودمان صبور باشیم و از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم و در این ماه مانند یک سدی در برابر ضد ارزش‌ها مقاومت می‌کنیم.

بندگان خداوند در این ماه یاد می‌گیرند که در برابر هوس‌ها و لذت‌های زودگذر دنیایی مقاومت کنند. از خوردن و آشامیدن در روز خودداری می‌کنند و از دروغ و یا غیبت کردن و تهمت زدن پرهیز می‌کنند. روزه گرفتن در این ماه درس بزرگی را به انسان می‌دهد که باید همه ما به فکر دیگران و کسانی که گرسنه هستند و فقیر باشیم. خداوند قوانین سختی برای این ماه قرار نداده است. فقط ما بندگان باید از خواسته‌های نامعقول خودمان در این ماه بیشتر دست بکشیم.  شاید افرادی به دلیل بیماری جسمی و یا روحی و یا هر دلیلی نتوانند روزه بگیرد ولی باید این دانایی و شعور را داشته باشند که برای افراد روزه‌دار احترام قائل باشد. آقای مهندس می‌فرمایند من خودم از این ماه مبارک درس‌های زیادی گرفتم و درمان اعتیاد قطعی من صورت گرفت و در این ماه جرقه کنگره 60 اتفاق افتاد و آقای مهندس می‌فرمایند شاید افراد مصرف‌کننده نتوانند روزه کامل را بگیرند ولی می‌توانند حتی برای ده دقیقه به افطار هم روزه‌بگیرند؛ و حالت یک فرد روزه‌دار را داشته باشند خداوند هم قبول می‌کند؛ و مهم قصد و نیت فرد است که پاک و خالص باشد؛ و یا اینکه اگر نمی‌تواند روزه بگیرد با افطاری دادن به افراد فقیر از برکات این ماه بی‌نصیب نماند.

درس بزرگی که من از این ماه پر از خیروبرکت گرفتم این بود که خداوند همه‌چیز را بر ما آسان و راحت قرار داده است ولی ما خودمان می‌آییم و با عقاید نادرست خودمان آن را برای خودمان سخت و سنگین می‌کنیم؛ و اگر نتوانیم به آن عمل کنیم دچار یک عذاب وجدان می‌شویم و در این صورت همیشه خودمان را گناهکار می‌دانیم و از خداوند و بخشش خداوند دورتر می‌شویم. ماه رمضان درس‌های بزرگی به ما می‌دهد. در این ماه بهترین فرصت است برای خودسازی خودمان اگر من به کنگره بیایم و علم آن را بیاموزم به این باور می‌رسم که ما انسان‌ها خودمان درهای توبه را بر روی خودمان می‌بندیم ولی امروز با درس‌های کنگره یاد گرفتم انسان اگر هنر زندگی کردن را یاد بگیرید و از ضد ارزش‌ها دوری کند همه‌چیز برای پیشرفت او باز می‌شود.سلام دوستان مهناز هستم همسفر:

رمضان ماه مهمانی خداست ماهی است که انسان به تزکیه و پالایش نفس خود می‌رسد. در این ماه معجزه کنگره رخ داد و متد دی اس تی با الهام از این ماه گرفته‌شده است؛ و با تلاش و تفکر آقای مهندس شکل گرفت. من به دلیل مشکلاتی که داشتم نمی‌توانستم روزه‌بگیرم به همین دلیل ماه رمضان با ماه‌های دیگر برایم هیچ فرقی نداشت اما اکنون‌که سی دی الهام از رمضان را گوش کردم یک تلنگر برایم بود تا در مورد تزکیه و پالایش نفس خودم جدی‌تر قدم بردارم و می‌توانم با انجام ندادن ضد ارزش‌ها (دروغ نگفتن، قضاوت نکردن، غیبت نکردن و ...) میزان روزه نگرفتنم را تلاش کنم برای انجام ارزش‌ها چون محبت کردن، عشق ورزیدن بدون هیچ چشم‌داشتی کمک کردن و...همچنین تلاش کنم بیشتر از قبل دهان خود را کنترل کنم چه در خوردن و چه در کلام و حتی می‌توانم روزه خود را به‌صورت درصدی بگیرم تا قدمی باشد برای تزکیه خود و در پایان آرزوی سلامتی برای بنیان کنگره 60 دارم.

سلام دوستان مریم هستم همسفر:

ما در ماه مبارک رمضان مهمان خداوند هستیم. ماه رمضان ماه مبارک خداوند است. ما باید ماه مبارک رمضان را الگوی خود قرار دهیم و بدانیم روزه گرفتن فقط به نخوردن غذا نیست. به نظر من اصلاً ماه رمضان می‌آید تا به ما یادآوری کند که کسانی هستند که می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم. می‌توانیم در این ماه دروغ نگوییم، تهمت نزنیم، غیبت نکنیم...کمک کنیم و خیلی کارهایی که در طول سال به آن‌ها اعتنایی نمی‌کنیم و انجام می‌دهیم را انجام ندهیم...که شاید در این ماه قابل باشیم و مورد لطف خداوند قرار بگیریم. در ماه مبارک رمضان حال و هوایی که در هنگام اذان به ما دست می‌دهد با بقیه ماه‌ها متفاوت است و جه خوب که بتوانیم با الگوی از ماه رمضان بنده خوب خداوند باشیم.

با احترام؛ اعضای لژیون دوم

تایپ: همسفر شهلا

مرتبط با مشارکت های مکتوب الهام از رمضان

منبع : وبلاگ همسفران شیخ بهایی

تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت 1397 | 11:08 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.