شمیم عشق - مقاله نویسی در باب داروی OT به قلم راهنمای عزیزمان خانم سارا

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - مقاله نویسی در باب داروی OT به قلم راهنمای عزیزمان خانم سارا وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام قدرت مطلق

در باب دستور جلسه هفتگی: OT

به قلم کمک راهنما؛ هم‌سفر سارا

اگر جهان‌بینی، نظم، ورزش و همه‌چیز کنگره 60 بود ولی داروی OT  نبود ما به نتیجه نمی‌رسیدیم. اگر تریاک بود ولی متد DST نبود و بقیه آموزش‌ها بود باز به نتیجه نمی‌رسیدیم...


علم پیچیده نیست هر چیزی کلیدی دارد. اگر کلیدها را بیابید آن هنگام می‌توانید کارهای باارزشی بنمایید. علم هنر و دانشی است که ابزار و وسایل زندگی ما را آرام‌تر می‌کند و برای حیات ما آرامش بیش‌تر می‌آورد. فضایی را به وجود می‌آورد برای بهتر زندگی کردن و از موهبت زندگی برخوردار بودن و در صلح و آرامش بودن. در دنیایی که هیچ راه‌حل منطقی و عقلایی برای درمان اعتیاد وجود نداشت و الآن هم وجود ندارد در سال 1375 بنیان کنگره که خود مصرف‌کننده بودند در ماه مبارک رمضان راه‌حلی را تست می‌کنند و در 15 آذرماه 1376 این راه‌حل به نتیجه می‌رسد در حقیقت راه قطعی درمان اعتیاد کشف شد. حالا چگونه اجرایش کنیم. در آن زمان، این راه دشوار و غیرقابل‌باور بود که شما بیایی و بگویی برای درمان اعتیاد باید از تریاک (اپیوم) استفاده کنی چون آن زمان قاچاقچیان را اعدام می‌کردند، مصرف‌کننده مجرم بود و کارش جرم تلقی می‌شد. قبول کردن این‌که برای درمان اعتیاد باید تریاک مصرف شود بسیار مشکل بود و آقای مهندس و همراهانشان فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشتند تا به اینجا رسیدند.

تاکنون روش‌ها و داروهای مختلفی در جهان، برای ترک اعتیاد مواد مخدرهای قوی، مورد کاوش و تحقیقات قرارگرفته و بودجه‌های زیادی صرف آن شده است؛ اما نتوانسته‌اند حتی پاسخگوی داوطلبین ترک اعتیاد که مشتاقانه خواستار رهایی بودند باشند؛ چراکه خانه از پای‌بست ویران است و خواجه در نقشِ ایوان است. تنها آقای مهندس به این علم دست پیدا کردند که اعتیاد یک جایگزینی مزمن است و قابل‌درمان؛ نه مسمومیت مزمن و غیرقابل علاج ... .

در جهان ما تمام خلقت‌های خداوند مُحسنات دارند و هیچ‌چیز بد نیست عملکرد ما آن را بد یا خوب می‌کند. چاقو چیز خوبی است اگر در دست نادان باشد قتل می‌کند و در دست جراح حاذق باشد عمل جراحی انجام می‌دهد و غده سرطانی را بیرون می‌کشد. هر چیزی که ساخته شد برای خدمت به مخلوقات بوده ما انسان‌ها از خیلی نعمات سوءاستفاده می‌کنیم. تریاک یک معجزه بود. از کل اعصار تاریخ، تریاک را تا حدودی می‌شناسیم، به‌عنوان نوش دارو، پادزهر، مرفین، کدئین و ... بسیار ارزشمند بوده است. با سوءاستفاده، این مواد جایگزین مخدرهای طبیعی بدن یا به عبارتی مواد شبه افیونی بدن شده بنابراین بالانس نورترانسمیترها مثل دینورفین، اندروفین، سروتونین، انکفالین و همه را به هم  می‌ریزد یعنی جسم، روان و جهان‌بینی انسان را دچار تخریب می‌نماید.

تریاک دارای مجموعه‌ای از ترکیبات و آلکالوئیدهای قدرتمند دارویی، نظیر آرام‌بخش، ضد درد، ضدافسردگی، نشاط‌آور و غیره است که می‌تواند پوشش‌دهنده کامل عوارض سندرم محرومیت یا خماری ناشی از قطع مصرف هر نوع ماده مخدر باشد به خاطر همین آقای مهندس از آن و با روش DST برای درمان اعتیاد به تمام مواد مخدرها استفاده کردند ولی استفاده از تریاک به‌صورت کشیدنی برای مسافران مشکلاتی را به همراه داشت این‌که به‌راحتی در هر مکانی در زمان مخصوص و سر ساعت نمی‌توانستند استفاده کنند تا این‌که در سال 1386 پیرو مذاکرات و بررسی‌های به‌عمل‌آمده با مرکز ملی مطالعات علمیِ اعتیاد، همکاری‌های مشترک این مرکز و کنگره 60 رسماً آغاز گردید. شربت OT قبلاً در چند مرکز ارائه‌شده بود اما جواب نگرفته بودند و تصمیم گرفتند OT را در اختیار آقای مهندس و کنگره 60 قرار دهند و این به دلیل سندهای بدون نقص یعنی آقای مهندس و شاگردانشان بود. برای شروع باید تبدیلات انجام می‌شد یعنی این‌که هر یک گرم تریاک معادل چند سی‌سی شربت OT (اپیوم تینکچر) است. البته چون کار محققین مرکز علمی از ابتدا با داروی تریاک بود یک سری از این تبدیلات را بلد بودند و با اطلاعاتی که کسب کردند متوجه شدند در 1000 سی‌سی شربت 100 گرم تریاک موجود است و یا هر 10 سی‌سی OT دارای 1 گرم تریاک است. لازم به ذکر است مقدار تریاک موجود در شربت 10 درصد است. به شکر خدا بعد از 10 سال کار کنگره 60 با داروی تریاک برای نجات انسان‌های در حال غرق به جایگاهی رسیدند که توانستند ثابت کنند تریاک بهترین، کامل‌ترین، کم‌خطرترین و کم‌هزینه‌ترین دارو برای درمان هر نوع ماده مخدر است و بعد از بررسی ده سال تجربه درمان اعتیاد در کنگره 60 محققین و مسئولین ستاد مبارزه با مواد مخدر بر این شدند که داروی OT را به‌صورت پایلوت وارد میدان درمان کنند.

برای هر ماده مخدری کنگره شربت تریاک را در نظر گرفته است که بسیار مناسب است چراکه تمام مواد موردنیاز بدن در آن قرار دارد. رئیس ناجای آمریکا این‌گونه گفته است که برای آن‌ها آرزو است که در سال‌های آینده ماده‌ای پیدا شود که کوکائین و آمفتامین را بشود با آن درمان کرد. کنگره شیشه را با تریاک درمان می‌کند.

 تریاک را نباید به این دیدگاه نگاه کنیم که خودش شاید موجب اعتیاد جدیدی در فرد شود. ما داروی روان‌گردان و ضدافسردگی نداریم که در فرد ایجاد اعتیاد نکند.  شما اگر به شخص دیازپام بدهید معتاد می‌شود، فلوکسیتین بدهید وابسته خواهد شد. به تریاک هم باید به چشم دارو نگاه  کرد. بازهم اگر ما یک شخص شیشه‌ای را به تریاک معتاد کنیم کلی برد کرده‌ایم. در کنار آن‌هم از هیچ داروی کمکی استفاده نمی‌کنیم. چون هرچه که برای درمان لازم است در خود تریاک وجود دارد.

 در مورد شربت تریاک هیچ نوع حساسیتی تا به الآن دیده نشده است خارش‌هایی که بعضی‌اوقات ایجاد می‌شود به علت خودِ نشئگی است چون نشئگی خودش در بدن خارش ایجاد می‌کند. بهترین دارو برای معده است. اگر معده دارای زخمی و یا تورم‌ باشد شربت تریاک اگر از خاصیت دارویی آن استفاده شود آن‌ها را بهبود خواهد بخشید. مشکلات روده‌ای را ترمیم می‌کند. بیماری‌هایی مانند ام‌اس و ناراحتی‌های قلبی و یکسری از بیماری‌ها که خود شخص حتی قبل از مصرف مواد مخدر به آن‌ها دچار بوده است، در طی سفر تدریجی با روشDST و با داروی تریاک به درمان رسیده است و یا در حال درمان است. فقط در درصد کمی از افراد شاید به علت آن‌که بدن آن‌ها به الکل عادت نداشته باشد آن میزان الکلی که در شربت تریاک وجود دارد باعث ایجاد سردرد در آن‌ها بشود. در این شرایط شخص می‌تواند در فضای باز برای مدتی در شیشه شربت را باز نگاه دارد تا الکل آن از بین برود. باید در تشخیص میزان دوز دقت بسیاری به خرج دهیم تا درمان به شیوه درستی که باید پیش برود. ساعت استفاده از شربت  OT باید با فاصله هشت ساعت در روز باشد پس مقدار و زمان مصرف شربت تریاک(اپیوم تینکچر) بسیار مهم است.

یکی از بزرگ‌ترین امتیازات و محاسن داروی OT، این است که رابطه فردِ در حال درمان با فروشنده مواد مخدر قطع می‌شود. قبل از آمدن داروی OT به سیستم درمانی کنگره 60، فرد باید جهت تهیه داروی درمان خود (تریاک)، به فروشنده مواد مخدر مراجعه کرده و این ارتباط خارج از تخریب‌های مختلف و متعدد، ازنظر اجتماعی نیز جرم محسوب می‌شود؛ اما اکنون با توجه به این‌که توزیع شربت OT در کلینیک‌های معتبر انجام می‌شود. فرد به‌جای ارتباط با قاچاقچیان مواد مخدر با جامعه بسیار متفاوتی به نام پزشکان و کلینیک‌ها در ارتباط است.

شربت OT هدیه‌ای مقدس بود از طرف خداوند متعال برای مسافران کنگره 60 که برای خروج از تاریکی‌ها به‌عنوان ابزاری تقریباً بی‌نقص، جسم تشنه‌ی  مسافران  را سیراب می‌نماید پس باید حریمش را حفظ نمایند و با تمام توان طبق پروتکل عمل کنند. اگر جهان‌بینی، نظم، ورزش و همه‌چیز کنگره 60 بود ولی داروی OT  نبود ما به نتیجه نمی‌رسیدیم. اگر تریاک بود ولی متد DST نبود و بقیه آموزش‌ها بود باز به نتیجه نمی‌رسیدیم؛ بنابراین کار ما در کنگره 60 به‌صورت مجموع است. در قسمت همسفران بسیار مهم است که همسفر با دیدگاه مثبت و به عنوان دارو به شربت اپیوم تینکچر نگاه کند. داروی اوتی شفا دهنده و نجات بخش است ، در مسافران این مسئله جای خود را پیدا کرده است و باید همسفران نیز به این دیدگاه برسد

از زحمات بی‌دریغ و راه‌کارهای اندیشمندانه‌ و عاشقانه‌ی جناب آقای مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 که به حق، وجود شربت OT به عنوان داروی درمان اعتیاد مدیون ایستادگی و تلاش ایشان است صمیمانه سپاسگزاریم.

از جناب آقای دکتر مکری، دکتر اختیاری و سرکار خانم دکتر سیری و همکارانشان که در پایلوت‌های مختلف بسیار تا بسیار زحمت‌کشیده‌اند و همگام با کنگره 60 در راه درمان مسافرین قدم برداشته‌اند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

در ادامه باید گفت که همکاری صمیمانه و حمایت‌های مسئولین محترم ستاد مبارزه با مواد مخدر خصوصاً جناب آقای مهندس طاهری (قائم‌مقام محترم دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر) در مراحل مختلف، در موفقیت کنگره 60 در درمان بیماری اعتیاد بسیار حائز اهمیت بوده و بهترین‌ها را برایشان آرزومندیم.
خدا قوت و سپاس خدمت تک‌تک مسئولین در قسمت OT بابت تمامی زحمات بی‌دریغ و عاشقانه‌شان...شاد و پیروز باشید.


با احترام؛ هم‌سفر سارا راهنمای لژیون دوم

منبع: وبلاگ همسفران شیخ بهایی اصفهان
طبقه بندی: مقالات، 
برچسب ها: درمان اعتیاد، کنگره 60، مقاله OT،  

تاریخ : یکشنبه 15 بهمن 1396 | 07:50 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.