شمیم عشق - برداشتی از سی دی عقل و ایمان

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - برداشتی از سی دی عقل و ایمان وب لژیون همسفر سارا نجاران
به نام او که عقل و ایمان را در نهاد انسان قرار داد

برداشتی از سی دی عقل و ایمان

به قلم همسفر لیلی
در این سیستم همه چیز به آرامی و ذره ذره اتفاق می افتد، در زمان خود و در مسیر خود، مبدای مشخص و مسیری مشخص دارد. در این سیستم هم آموزشها و هم درمان ذره ذره اتفاق می افتد و مثلثی داریم به نام مثلث درمان اعتیاد که جسم و روان و جهان بینی است که ... 

خدا را شکر که باز هم توانستم یک سی دی دیگر از آقای مهندس گوش کنم و روی کارهای خود فکر کنم که با تفکر و تامل زندگی را سپری کنم و شاد و سرحال با مشکلات خود روبرو شوم. آقای مهندس سفر خود را به صورت کتاب و داستان زیبا به تحریر در آوردند که برای دیگران درس عبرت شود و نام این کتاب 60 درجه زیر صفر است. اول این کتاب مربوط به کسانی است که سفر خود را آغاز کردند و باید بدانند که سختیهای زیادی را باید در این راه متحمل شوند.چه مصرف کننده ها و چه خانواده ها. همه و همه باید بدانیم که با صبوری و متانت دنبال راه حل باشیم. ما باید بدانیم که چگونه با این مشکلات و سختیها روبرو شویم، با آموزش دیدن و وارد شدن به این مکان مقدس که کنگره 60 نام دارد.

 من با وارد شدن به این مکان مقدس اولین قدمی که برداشتم این بود که اول به این مکان باور داشته باشم و اعتقاد بیاورم که به نتیجه می رسم، من وارد دانشگاهی شدم که همه مهربان هستند و دلسوزانه تعلیم می بینم توسط استادان و راهنمایانی که از جنس خود من هستند و خود این سختیها را سپری کردند، پس می فهمند و درک می کنند. جایی که همه بدون پرده راز دل خود را بیان می کنند و دنبال این هستند که چگونه به آرامش درونی و لذت و حال خوش واقعی برسند.  در این سیستم استادان گرامی و عزیز با رهجویان خود صبورانه حرف می زنند و راهکار می دهند. این رهجو باید خالصانه و با حس مثبت این راهکار را در زندگی خود به کار ببرد تا مسافر و همسفر در کنار هم زودتر و بهتر به نتیجه برسند.

در این سیستم همه چیز به آرامی و ذره ذره اتفاق می افتد، در زمان خود و در مسیر خود، مبدای مشخص و مسیری مشخص دارد. در این سیستم هم آموزشها و هم درمان ذره ذره اتفاق می افتد و مثلثی داریم به نام مثلث درمان اعتیاد که جسم و روان و جهان بینی است که جسم و روان بایددر طول 11 ماه به تعادل برسد و جهان بینی خدا عالم است، برای به تعادل رسیدن این مولفه احتیاج به حرکت و سعی و تلاش خود فرد است که با فراگیری آموزشها، جهان بینی خود را بالا ببرد.

فرد باید بداند که در این سفر سختیها و دشواریهای زیادی سر راهش است باید با علمی که با آموزشها به دست می آورد این مشکلات را پشت سر بگذارد و از تمام موانع بتواند بگذرد. ما باید بدانیم که این مشکلات همیشه بوده و هستند و خود ما هستیم که باید حرکت کنیم و با توانایی و قدرت،  میم مشکلات را برداریم و انها را تبدیل به شکلات کنیم که فردی تنومند و قوی تر در مراحل بعدی زندگی شویم. من تا قبل از اینکه وارد کنگره، این مکان مقدس شوم فکر می کردم که مشکلات فقط مال من  و خانواده ی من است و فقط ما سختی و مشکلات داریم ولی روزی که آمدم ، فهمیدم که از جنس من کسانی هستند که با فداکاری و گذشت زیاد در زندگی خود صبوری کردند و مقاوم و استوار بودند، همین باعث شد که  شوقی در من ایجاد شود که من هم می توانم تغییر کنم و باید بپذیرم که من هم در این راه مقصر بودم و دارای اشتباهاتی بوده و هستم که باید به فکر جبران آن ها و دنبال راه حل برای مشکلات زندگی خود باشم نه از آنها بگذرم و آنها را روی هم انباشته کنم، بلکه آنها را با راه حل مناسب و منطقی حل کنم و پشت سر بگذارم.

انسان باید خودش حرکت کند و با هدف و تلاش خود، خود را به مقام و جایگاهی برساند که هم خود لذت ببرد و هم دیگران از این حال خوش او استفاده کنند. در اینجا آقای مهندس انسان را به درختی بزرگ تمثیل کردند و می گویند: انسان می تواند از یک درخت پیر و فرسوده تبدیل به یک درخت تنومند و قوی شود.  این شهامتی بزرگ است که خود انسان با قدمهای استوار و محکم خود بتواند این کار بزرگ و عظیم را انجام دهد.

در آخر آقای مهندس فرمودند: همه چیز باید به آرامی حل شود، حرکت تند و سریع جواب و نتیجه ی بالعکس می دهد. همان طور که خداوند در ایجاد خلقت عجله نداشته ما هم در این روش عجله ای نداریم. همه چیز باید با دانایی و صبوری پیش رود مگر در مواقع خاص که راهنمایان و استادان عزیز و گرامی باید سیاست داشته باشند.


تهیه متن : همسفر لیلی از لژیون دوم

تایپ متن: همسفر الهام
طبقه بندی: سی دی های آموزشی،  جهان بینی، 
برچسب ها: کنگره 60، شعبه شیخ بهایی، برداشت سی دی عقل و ایمان،  

تاریخ : چهارشنبه 13 دی 1396 | 11:57 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.