شمیم عشق - استادی راهنمای عزیزمان در شعبه امین گلی

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - استادی راهنمای عزیزمان در شعبه امین گلی وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه 96/8/29 جلسه دوم از دوره نهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه‌ی هم‌سفران شعبه امین گلی با استادی کمک راهنما هم‌سفر سارا، نگهبانی هم‌سفر فاطمه و دبیری هم‌سفر شیرین

و با دستور جلسه‌ی «وادی سوم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.


من بعضی‌اوقات به ره‌جویانم می‌گویم باید از تک‌تک مشکلاتی که برایتان به وجود می‌آید لذت ببرید، چون اینجا آموزش می‌بینید که چگونه آن را حل کنید و با صبر آرام‌آرام به تکامل و تعادل برسید.

در ادامه مطلب بخوانید

سخنان استاد محترم:


استاد محترم بعد از خواندن پیام وادی چهاردهم و تشکر از نگهبان جلسه سخنان خود را این‌گونه آغاز نمودند:

شما مصداق ساکنین آبادی هستید که ویرانه‌ها را تبدیل به آبادی می‌کند؛ و این مکان را از ویرانی به مکانی آباد و زیبا تبدیل کردید.

اصولا همه ما انسان‌ها در تفکراتمان دچار مشکل هستیم و تفکر ما بیمار است؛ و ما در کنگره چهارده وادی داریم که این چهارده وادی برای جهان بینی و زندگی ما اصولی است؛ و اجرای این چهارده وادی باعث می‌شود که تمام خصوصیات و افکار و اندیشه‌ی  ما تغییر کند و اگر افکار و اندیشه منفی داریم، آن‌ها را به اندیشه‌های مثبت تبدیل کنیم.

با یاد گرفتن و اجرا کردن سه وادی اول،  البته اگر آن را به‌خوبی و حقیقتاً اجرایی کنیم، می‌توانیم به درمان برسیم.

پس هر علمی به دانستن نیست، بلکه باید به آن علم عمل کنیم.

ما در کنگره آموزش‌هایی که می‌گیریم برای این است که تفکر ما سالم شود و گفتار ما سالم شود و در ادامه عمل ما سالم شود و این‌ها در کنار هم و باهم ارتباط دارند.

ما در وادی اول آموختیم که برای ساختن یک زندگی سالم باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و برای این برنامه ریزی تفکر سالم نیاز است. این موضوع اهمیت بسزایی دارد.

در وادی دوم آموختیم که هرکدام از ما پتانسیل، توانایی و استعدادهای نهفته‌ و منحصر به فردی داریم که برای شکوفایی این استعدادها باید در صراط مستقیم گام برداریم تا بتوانیم آن‌ها را شکوفا بکنیم.

از ناامیدی بیرون آمدیم و می خواهیم حرکت کنیم. حالا برای حرکت کردن وادی سوم به من می‌گوید که از دیگران توقع نداشته باش، در این وادی می‌گوید باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند.

 می‌گوید حتماً و قطعاً باید روی پای خودم بایستم و از کسی هیچ توقعی نداشته باشم.

خداوند انسان را خلق کرد و اختیار به او داد و فرمود این راه و این هم چاه که ما در کنگره می‌گوییم: راه تقوا، پرهیزگاری و راه فسق و فجور.

تو می‌خواهی حرکت کنی، هرکدام را که می‌خواهی می‌توانی انتخاب کنی و آن بستگی به خودمان دارد که کدام راه را انتخاب کنیم.

صدها چراغ دارد و بی‌راهه می‌رود بگذار بیفتد و ببیند سزای خویش

اینجا می‌گوید اگر انتخابت اشتباه بود و افتادی، خودت مسئول این افتادن هستی و کسی مقصر نیست؛ پس باید خودت آن را حل کنی.

خداوند تابلوی نقاشی انسان را کامل نکرد و قلم‌مو را به دست خود انسان داد و با اختیاری که به انسان داد انسان باید خودش آن را کامل کند.

حال انسان چگونه باید خودش را کامل کند؟

هر انسانی بر مبنای عقل و دانایی که دارد، باید تابلو نقاشی خودش را کامل کند و هر چه قدر دانایی ما زیادتر باشد تابلوی ما زیباتر، خوش‌رنگ و آب‌تر و باحال خوش‌تری درست می‌شود و ما اینجا باید حواسمان به نیروهای القاء و الهام منفی باشد؛ که همان نیروهای شیطانی درونی خودمان است و این نیروها باعث می‌شوند که حس‌های خوبمان خراب شود و حس های منفی، به درون ما رسوخ کند و اجازه نمی‌دهد که رفتار خوبی داشته باشیم و آرام‌آرام ما را به‌طرف ضد ارزش‌ها می‌برد.

پس باید دلیل به وجود آمدن سختی‌ها و مشکلات را در درون خودمان جستجو کنیم و به دنبال مقصر نگردیم و ریشه مشکلمان را خودمان پیدا کنیم تا بتوانیم آن را ریشه‌کن کنیم.

بعدازآن باید بدانیم که مشکلات همیشه است و تمام‌شدنی نیستند و ما به این دنیا آمده‌ایم که راه‌حل مشکلات را پیدا کنیم و آگاهی و دانایی خودمان را بالا ببریم تا به تکامل برسیم.

پس بهتر است ناشکری و ناسپاسی نکنیم و از درد و رنج‌های خود گله و شکایت نکنیم، چون ما باید از این گذرگاه سخت عبور کنیم تا بتوانیم به جایگاه‌های بالاتر برسیم و تا از این‌ها عبور نکنیم به جایگاه بالا نمی‌رسیم.

همان‌طور که می‌گوییم درد شکافنده فهم است؛ ما هر چه درد و رنج بیشتری بکشیم دانایی بیشتری پیدا می‌کنیم و حقیقتاً ما چون از آموزگار نیاموختیم روزگار به ما آموخت.

با این مشکلات و درد و رنج‌هایی که بر اثر جهل و نادانی به وجود آوردیم کسی به جز خود ما نمی‌تواند به ما کمک کند، البته کمک دیگران را نمی‌توانیم نادیده گرفت و منکر همدردی آن‌ها بشویم، اما نباید از آن‌ها توقع داشته باشیم که مشکلات ما را حل کنند.

بعدازآن باید بدانیم که بازپرداخت اشتباهاتمان، بی‌مهری‌هایمان، کینه‌ها و نفرت‌هایمان را باید پرداخت کنیم و آن را باید باجان و دل بپذیریم تا تزکیه و پالایش شویم.

من بعضی‌اوقات به ره‌جویانم می‌گویم باید از تک‌تک مشکلاتی که برایتان به وجود می‌آید لذت ببرید، چون اینجا آموزش می‌بینید که چگونه آن را حل کنید و با صبر آرام‌آرام به تکامل و تعادل برسید.

 مطلب دیگر که حائز اهمیت است؛ این است که این روش را باید در مسیر و تا پایان ادامه بدهیم و هیچ جا خسته نشویم و نگوییم تمام شد تا شکست نخوریم؛ همان‌طور که می‌گوییم پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگر است.

ما هم‌سفران در این مکان آموزش می‌بینیم که نیروهای درونی خودمان را بشناسیم و همین‌طور نیروهای شیطانی را نیز بشناسیم و اسیر ماده نشویم و بلکه ماده را اسیر خود بدانیم.

نیروهای بازدارنده را هیچ‌گاه دست‌کم نگیرید، چون نیروهای بازدارنده ما را از حرکت بازمی‌دارند و نمی‌گذارند که ما به‌فرمان عقل برسیم.

اینجا ما اگر مسئولیت کارهای خودمان را بپذیریم و خودمان را مسلح به سلاح عقل، عشق و ایمان کنیم، آن موقع قدرت مطلق اجازه نمی‌دهد که نیروهای شیطانی بتوانند کار خودشان را انجام بدهند و ما را از مسیر مستقیم منحرف کند.

این وادی به ما می‌گوید: لیس للانسان الا ما سعی _ انسان هیچ‌چیز نیست مگر سعی و تلاش خودش.

حتی اگر با ماهرترین و بزرگ‌ترین انسان‌ها نشست‌وبرخاست کند، به‌جایی نمی‌رسد مگر این‌که خودش تلاش کند و به این دلیل می‌گوییم انسان هر کاری انجام دهد نتیجه‌ی آن به خودش برمی‌گردد و این در کائنات قانون است و این اعمال ما است که ما را یا به جایگاه‌های بالاتر می‌رساند یا باعث برگشت ما می‌شود.

ما باید همیشه این را در نظر داشته باشیم که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است و اگر به جایگاهی رسیدیم مراقب باشیم که برگشت نکنیم و این است که می‌گویید متوقف نشویم و مسیر را ادامه بدهیم.

خواست قوی ما، تفکرات و تقدیراتمان در آن چه که روزی ما می شود و برای ما اتفاق می افتد دخیل هستند.

امیدوارم با یادگیری و عمل به این آموزش ها بتوانیم در سلامتی، صلح و آرامش و حال خوش باشیم و این را به دیگران انتقال بدهیم.

نویسنده: هم‌سفر لیلا نصر

تصویرگر و ویرایش: هم‌سفر لیلا

منبع: نمایندگی امین گلی
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  سی دی های آموزشی،  جهان بینی، 
برچسب ها: استادی همسفر سارا نجاران، درمان اعتیاد کنگره 60، وادی سوم،  

تاریخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 | 03:39 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.