تبلیغات
شمیم عشق - متن کامل سی دی شگفتی

شمیم عشق - متن کامل سی دی شگفتی

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - متن کامل سی دی شگفتی وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام خداوند جان و خرد 


متن کامل سی دی شگفتی

هستی و سیستم خردمند است و هوشیار است و سیستم جوری طراحی شده که هر عملی 

انجام دهیم عکس العملش به ما برمی گردد.

مطلب امروز راجع به آکادمی و به طور کلی هستی است. تا الان فکر نکرده ایم که چگونه هستی به وجود آمده و چقدر شگفتی های آن زیاد است. هر گوشه از دور و برمان را نگاه کنیم تماما شگفتی است ولی چون برای ما حالت عادی شده و یک چیزی می دانیم قبولش داریم ولی باورش نمی توانیم بکنیم. ذات پاک پروردگار هم همین طور است.

اگر ما به محل زندگیمان نگاه کنیم که همان کره زمین است پر از شگفتی است. کره زمین یک سنگ بزرگ است که وسط زمین و آسمان معلق است. در حال حرکت است و ما روی آن هستیم ولی چرا بیرون پرتاب نمی شویم؟ چرا حرکت زمین را متوجه نمی شویم؟ چرا آبهای اقیانوس ها نمی ریزد پایین؟ چرا ما از روی آن نمی افتیم؟ نمی توانیم توجیهش کنیم. آیا این چیز شگقتی نیست که ما از بنیان داریم کجا و چگونه زندگی می کنیم؟

در کتاب آسمانی به ما توجه می دهد می گوید نگاه کنید و ببینید. تدبیر و تفکر بکنید. اَفلا یَنظرونَ اِلی الاِبل کیفَ خُلقت: آیا نگاه کرده اید که شتر چگونه خلق شده است. به نظر شما شتر چیز کمی است؟ انسان ها در کویر طاقت نمی آورند ولی شتر چگونه طاقت می آورد؟ شتر در کوهان خود ذخیره چربی قوی دارد که اگر یکی دو هفته هم غذا نخورد می تواند به زندگی خود ادامه دهد، حرکت کند و راه برود. پاهای او ثم یا پنجه نیست بلکه کف پاهایش پهن است، انگار اسکیت مخصوصی پوشیده که وقتی در کویر می رود پایش در شن فرو نرود. پاها و گردن بلندی دارد برای همین همه چیز را از فاصله دور نگاه می کند. عین یک کشتی است که در کویر می رورد. آیا تا به حال نگاه کرده اید چگونه و طبق چه حساب و کتابی خلق و به وجود آمده است؟ نه! وَ اِلی السَماءِ کیفَ رفعت: آسمان ها چگونه برافراشته شده است؟ وَ اِلی الجِبال کیفَ نُصبت: چطوری کوهها نصب شده اند؟ وَ اِلی الاَرض کیفَ سطحت: زمین چگونه مسطح شده است؟ کروی شکل است اما ما مسطح می بینیم. آیا این ها را ما تا به حال دقت کرده ایم؟ واقعا اگر کوهها نبود چه می شد؟ همه چیز متفاوت بود. فذکر انما انت مذکر: تو به یاد بیاور و تذکر بده که تذکر دهنده ای. تو نمی توانی انسان ها را عوض کنی و بر آن ها چیره شوی. به انسان ها می گویی خواستند انجام می دهند، نخواستند انجام نمی دهند.

وقتی نگاه می کنیم می بینیم تمام هستی هر چیزش شگفت انگیز است. خود ما یک چیز شگفت انگیز هستیم. روی دو پا راه رفتن، صحبت کردن، قلب ما که یک تکه گوشت است و بیست و چهار ساعته دارد کار می کند، مغز ما که بالغ بر صد میلیارد نورون است؛ این ها همه شگفت انگیز است ولی برای ما عادی است.

یک مزرعه را تصور کنیم که در آن درخت گیلاس به آن زیبایی و خوشمزگی هست، کنارش درخت زردآلو، آن طرف هلو، آن طرف گردو، آن طرف سیب، آن طرف تر یونجه، گندم، لوبیا و... همه در یک زمین کاشته شده اند، از یک چشمه آب می خورند، از یک آفتاب استفاده می کنند ولی چیزهای جور واجور می دهند. آیا این شگفتی نیست؟ ما صبح تا شب در آن تفکرات و در آن زندان خودمان و در آن محدوده که برای خود به وجود آورده ایم غوطه ور هستیم و نمی توانیم این شگفتی ها را ببینیم و فراموش می کنیم که اصلا برای چه آمده ایم. اصلا چکار باید بکنیم. خیلی عجیب و غریب است.

مسئله دیگر که وجود دارد و شگفتی آفرین است این که همه چیز دارای حساب و کتاب است. هر چیزی که به وجود آمده بر مبنای یکسری محاسبات ریاضی و یا یکسری حساب و کتاب به وجود آمده است. شما هیچ چیز در هستی را نمی توانی ببینی که بی حساب به وجود آمده باشد یعنی یک تفکر و اندیشه بسیار بالایی پشت سرش بوده است. همان طور که می گوییم اَفلا یَنظرون...اگر نگاه نافذ به شتر بیندازیم می بینیم داستان شتر با آدم ها فرق می کند و انسان های چاق از چربی خود نمی توانند استفاده کنند. دو روز گشنگی بخورند می میرند. می گویند در زمان سعدی دو درویش را بی گناه به زندان انداختند یکی لاغر و دیگری فربه بود بعد از یک هفته رفتند سراغ آن ها که آزادشان کنند دیدند فرد لاغر زنده مانده و شخص چاق از گرسنگی مرده است پس آن جا یک حساب دیگر دارد که شتر چربیش در کوهانش است ولی برای آدمی که چاق می شود این حساب و کتاب ندارد. این از قانون خارج شده بر مبنای حساب و کتاب نیست. اگریکی دو درجه گرمای زمین تغییر کند باعث نابودی کره زمین می شود. قلب جوری ساخته شده که سالها کار می کند و مرتب در حال بازسازی، عوض شدن و تغییر خودش است. جسم ما مرتب در حال تعویض است کما این که این زبان ما زبان دو سال پیش نیست. این هست که می گوییم این سیستم حساب و کتاب دارد.

از همه بدتر یا از همه بهتر این سیستم سریع الحساب است یعنی اگر از قانون خارج شدی بلافاصله واکنش نشان می دهد. شما اگر از خودت مراقبت نکنی و از بلندی بیافتی فورا نابود می شوی چون قانون جوری ساخته شده که نباید از ارتفاع به زمین بخوری، مثل چینی شکسته می شوی. انسان های چاق از قانون خارج می شوند و برای خود مشکلات متعدد، انواع و اقسام مریضی ها را به وجود می آورند چون از قانون خارج شدند. اگر زمین یک ذره از مدار خود خارج شود نابود می شود. هر چیزی که درست شده طبق حساب و کتاب درست شده است و اگر از آن حد و حدود خودش تجاوز کند کله پا می شود. یعنی سریع الحساب است. این سیستم به گونه ای طراحی شده که خودش خودش را کنترل می کند چون گفتیم هر چیزی بر مبنای سه چیز به وجود می آید. یکی خواست که همان خواسته ماست. دیگری تقدیر که تقدیر را توضیح دادیم و یکی فرمان الهی که فرمان الهی برای شرایط خیلی خیلی خاص است. چیزی که ما معمولا با آن درگیر هستیم خواست و تقدیر است. اگر از قوانین عدول کنیم سیستم طوری طراحی شده که به ما ضربه وارد می شود. مثلا بدن انسان که از گوشت است نباید به آتش نزدیک شود، آتش او را می سوزاند و این برای ما قابل لمس است. سیستم جوری طراحی شده که ما باید مقدار مشخصی غذا بخوریم اگر بیش از اندازه خوردیم دچار مشکلات متعدد می شویم. استخوان ما تحمل فشار خاصی را دارد اگر بیش از آن فشار بیاوریم دچار مشکلات و معضلات می  شود. این ها از حساب خارج شدن در صور آشکار است. 

حالا ما دقیقا در صور پنهان هم داریم که اگر از قانون خارج شویم برای ما مشکل و مسائل به وجود می آید. ما از مواد مخدر منع شده ایم وقتی مصرف کنیم بعد از مدتی درگیر مشکلات می شویم و وابسته می شویم. نهی شده ایم الکل نخوریم اگر بخوریم دچار مشکل می شویم. نهی شدیم دروغ نگوییم وقتی می گوییم بیشترین ضربه راخودمان می بینیم چون سریع الحساب است. اگر به انسان ها کمک کردیم فوری از طرف انسان ها به ما کمک می شود. اگر کمک نکنیم به ما کمک نمی شود. اگر ما خیرخواه مردم باشیم آن ها خیرخواه ما می شوند. دم عوارضی من گلابی را دادم به کارمند عوارضی و قصدم رفع خستگی از او بود و او از ما پول نگرفت. امین برای اردوی بلده از بچه ها خواسته که همه خریدشان را از همان شهر بلده بکنند به قصد این که نانی هم به آن ها برسد در عوض آن ها هم بچه های کنگره را دوست دارند و از آن ها حمایت می کنند و مدافع آن ها هستند. این جا منظورم قانون عکس العمل و واکنش است. سیستم این جوری عمل می کند وقتی خداوند می گوید اگر بدهید من به شماها بیش تر می دهم این همین است. خداوند دست در جیبش نمی کند که به شما بیش تر بدهد، سیستم این جوری است. اگر شما بد دیگران را بخواهید مسلما دیگران هم بد شما را می خواهند. اگر خوب دیگران را بخواهید مردم هم خوب شما را می خواهند. اگر غیبت دیگران را بکنی مردم غیبت تو را می کنند. ما باید این را بفهمیم که این سیستم نظارت دارد و کنترل بر آن هست. 

تنزل الملائکة و الروح فیها باذن ربهم من کل امر: روزی که روح و ملائکه می آیند پایین برای شب قدر و این ها برای اندازه گیری کل امورات می آیند. این سیستم خداوند است که در راس آن خودش قرار دارد و آن سیستم اتوماتیک کار خود را انجام می دهد. خداوند کائنات را خلق و راه اندازی کرد و بر آن نظارت می کند و در جاهای لازم فرامین الهی صادر می شود. منظورم این است که این سیستم خودش یک چیز خودکار است. باید توجه بکنید گول کسانی که از اسم اسلام سوء استفاده می کنند را نخورید. آن کاری را که برای کمپ ها می کردند. ابولفضل درمانی از اسم ائمه و بزرگان سوء استفاده می کردند و می خواهند درمان کنند. ما چنین چیزی در طب نداریم. قطره حضرت مریم  و قطره صد و بیست و چهار پیغمبر برای از بین بردن بیماری ها و از بین بردن سحر و جادو نداریم باورتان نشود. منظورم اینه که سیستم حساب و کتاب دارد مسخره بازی نیست. سیستم خلقت بر مبنای یکسری محاسبات، اعداد ریاضی، حساب و کتاب برنامه ریزی شده مسخره بازی نیست که از قوانین خارج می شوید و بعد ام اس می گیرید و می روید پنجاه هزار تومن قطره می خرید بُخور می دهید که خوب شوید. اصلا این طور نیست. قبلا هم این را مطرح کردیم پس یکسری مسائل طبیعت بر مبنای حساب و کتاب و حکمت تشکیل شده است گول نخورید. مثل کسانی که به دنبال گنج می گردند و می روند پیش یکسری افراد سودجو که نقشه گنج برایشان پیدا کند.

هر چیزی یک کاری و کاربردی دارد. تخصص من در برق بود و حالا در اثر یکسری مسائل و وارد شدن در مخدر و اعتیاد و... بعد از سالها تجربه ای در قسمت موادمخدر پیدا کردم. من در نجوم تخصص ندارم. در ریاضیات تخصصی، کشاورزی پیشرفته، وکالت تخصص ندارم. کار قاشق غذاخوردن است کار چنگال را که انجام نمی دهد و از او هم چیزی کم نمی شود هر چیزی کار خودش را دارد. ادیان هم کار خودشان را دارند و برای هدایت انسان ها درست شده است بنابراین اگر بگوییم طب مسیحی، گیاه شناسی مسیحی یا اسلامی وهمه چیز را به این ها نسبت دهیم این سوء استفاده است آن موقع ما به آن مکتب هم ضربه می زنیم.

نکته قابل اهمیت: هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی. این چیزی است که در زندگی به ما برمی گردد. این چیزی است که در سیستم اتوماتیک و خودکار است. ما اصلا کاری به خدا نداریم در جای خودش این سیستم را جوری برنامه ریزی کرده چنین است. مثلا دیوترم اگر حرارت برود بالا شیر اطمینانش باز می شود. دیگ بخار اگر بخارش زیاد شود می ترکد. این را که خدا نخواسته این را شما از قانون عدول و سرپیچی کردی فشار رفته بالا ترکیده است. این عین قوانین هستی است. قوانین هستی یکسری قوانینی است که تایین شده و در اثر هر کار شما، واکنش و عکس العمل بلافاصله پیش می آید و سریع پاسخگو است.

مطلبی را می خوانم از 84/08/02 ما بسیار خوشنود هستیم و از این موضوع که به اهداف اصلی کاملا فکر می کنید.

ما باید به اهداف اصلیمان در زندگی دائما فکر کنیم.چه می خواهیم؟ چه نمی خواهیم؟ چه کاربکنیم؟ چه کار نکنیم ؟ باید راجع به آن فکر کنیم و آن را پخته کنیم.

همان طور که عرض شد. دانشگاه و آکادمی خاص به جهت شفای کامل است نه به جهت بیمارستان یا مریض خانه. زیرا این مریض ها نیاز به شفاخانه ندارند. اما آموزش و درمان به جهت کل جمیع انسانها از لازمات است.

طب امروز یک علم بسیار حساب شده و دقیق است. هر کسی نمی تواند طبابت کند فقط کسانی که پزشک باشند. حتی طب سنتی یا مکمل طبق قوانین دوره ها و دانشگاه مخصوص خود را دارد و بر مبنای علم بنا نهاده شده است. درد و رنج بشر از دانش های کشف نشده است. بعضی بیماری ها را نمی توانیم درمان کنیم و باعث مرگ و میر انسانها می شود. بخاطر این که دانش و علم آن پیدا نشده است. چیزی که بین خود ما بود در کنگره و ماخواستار آن از مدت ها پیش بودیم. این که در دنیا همه می گفتند اعتیاد درمان ندارد ولی ما در کنگره اعتقاد داریم که بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است. بر مبنای جسم، روان و جهان بینی است و آن تئوری هایی که داریم. بنابراین یکی از خواسته های کنگره این است که در آینده دانشگاهی را به وجود آورد و تاسیس بکند تا در مورد درمان اعتیاد صحبت شود. انشاالله یک روز بتوانیم به این کار نائل شویم. این جا گفته آکادمی جهت بهبودی کامل است نه به جهت درست کردن مریض خانه یا بیمارستان. شفاخانه نمی خواهیم هفته ای سه روز چهار روز می آیند سر کلاس سه چهار ساعت آموزش می بینند و می روند. حتی سخت ترین و بدترین نوع معتادان. ما جهت آن آموزش می خواهیم علم راستین را یاد بگیرند که بتوانند به انسان ها منتقل کنند.

برای درمان کامل آن ها نیاز به پزشک یا حکیم مخصوص به این کار داریم که باید تعلیم ببیند.

برای درمان اعتیاد ما حکیم و پزشکی می خواهیم که آموزش دیده باشد؛ تخصص این کار را داشته باشد. مثلا متخصص مو بعد از پزشک عمومی باید چهار یا پنج سال درس بخواند تا تخصص بگیرد. بنابراین اعتیاد هم یک بیماری است که هم بیماری جسم است هم بیماری روان و هم بیماری فکر است. برای همین نمی توانیم بگوییم یکی دو هفته کلاس ببیند. نه ! کامل نیست. باید کاملا تخصصی باشد.

به این مطلب که یک نظامی خاص را می طلبد که از تمام جهان به جهت شفا به این مرکز بیایند و این دانشگاه به طور کامل باید همه مسائل و وسایل را دارا باشد.

یعنی احتیاج به دانشگاهی داریم و اعتقاد من بر این بوده که به کمک همدیگر در آینده این دانشگاه را که درست می کنیم بین المللی باشد و حتی این دانشگاه به زبان انگلیسی باشد که در تمام دنیا متوجه این قضیه شوند و ما و کشور ما باید در مسئله درمان اعتیاد پرچم دار تمام دنیا باشد و این کار را می تواند بکند و از عهده اش بر می آید و علمش را هم داریم.

اکنون شاید تصور شود که این یک مزاح است. اما این طور نیست. هر زمان آماده شد و وارد عمل گردید خواهید دیدکه این مسئله بسیار تا بسیار جدی بوده است. شاگرد سوال می کند این دانشگاه بایستی چند دانشکده داشته باشد مثل دانشگاه انسان، مواد مخدر، فلسفه و عرفان. استاد می گوید در وقت خود آن مواردی که لازم است خود عیان می شود. ما در همه مواردی که نام بردید مد نظر داریم اما تاکید ما در مورد شناخت انسان بسیار مهم است. زیرا به جهت پیدایش انسان همه موانع و مشکلات شکل گیری و یا نقاشی جدیدی آغاز خواهد شد. هر خطی و هر شکلی که کشیده می شود می تواند معانی مختلفی را ایجاد نماید. بیماری های روانی در مجموع قابل درمان نیستند چون به عنوان اختلال شناخته می شوند.

راه اندازی این قصیه و دانشگاه نقاشی جدید و شکل دیگری را به وجود می آورد. الان مسئله ای که داریم هنوز ما به لایه های زیرین شناخت انسان پی نبردیم. انسان برای ما موجود ناشناخته است. بیماری های روانی هنوز به عنوان بیماری هم شناخته نمی شوند. یعنی به عنوان اختلالات است که بر طرف کردن آن خیلی دشوار و سخت است. برای صور پنهان انسان که بارها صحبت کردیم باز شناخت کامل و جامعی نداریم. با این قضیه خط دیگر و شکل دیگری شروع می شود.

در درون انسان که ما و شما شاید هیچ خبری نداشته باشیم اما جهان هایی در فضای آن ها نهفته است که ما از بیان آن ها قاصر می باشیم. به همین سبب،هم باید یک تار مو را دید و هم یک طناب را که چگونه می توان آن ها را در حیات تحت کنترل در آورد. هوشیاری شما هر لحظه نیاز است تا آن چه می گذرد توجه بنمایید.

ما انسان را یکپارچه می بینیم ولی برای ما انسان ها، بسیاری مطالب راجع به انسان هنوز مجهول است. ما هنوز شناخت کامل و زیادی از انسان نداریم. اگر یک روزی شناخت کامل پیدا کردیم می توانیم خیلی بیماری ها را به درمان برسانیم. ما باید تمام مطالب را ببینیم هم صور پنهان و هم صور آشکار و هم سایر مسائل دیگر را.

پیشرفت شما در این است که فرامین را مو به مو اجرا نمایید اما متوجه می شوید اگر امروز در لحظه یک آکادمی که نظیرش در جهان نیست، نه از نظر بنا بلکه از نظر محتوای تعلیم عرض می شود. این ضامن تحول عظیمی در جهت اهداف ما و شما خواهد بود.

ما اگر بخواهیم در زندگی، کار و هر قسمتی موفق شویم باید فرامین را مو به مو اجرا کنیم. اگر اجرا نکنیم به نتیجه نمی رسیم. شما در زندگی قوانین، فرامین الهی، در شهر قوانین مدنی، در کنگره قوانین کنگره و هر کجا باید مو به مو قوانین را اجرا کنید. ما هنوز باور نداریم هستی یک چیز نظام مندی است و ما هر کاری در آن انجام دهیم عکس العمل آن کار به ما برمی گردد. اگر این را بتوانیم متوجه شویم همه چیز درست می شود. اگر بخواهیم در زندگی خوشبخت شویم یا روی آرامش را ببینیم باید قوانین را مو به مو اجرا کنیم. در شهر باید قوانین را اجرا کرد. اگر ماشین را بدجا پارک کنی ایجاد مشکل می کند. سرعت غیرمجاز ایجاد مشکل برای خودت و دیگران می کند. در کنگره هم اگر قوانین را اجرا کردید به رهایی می رسید. از خودت نمی توانی مدل درآوری حتی اگر راهنما باشید نمی توانید به سلیقه خود شاگرد تربیت کنید. اگراجرا نکنی ولت می کنند و می روند و تحویلت نمی گیرند. کنگره و سیستم ما نیاز به انسان های فداکار و از خود گذشته دارد. اگر چنین کسانی باشند بسم الله، نباشند نه. افراد خودخواه و کسانی که هنوز خودشان را با قوانین تطبیق ندهند این ها پایدار نیستند پس برای رستگاری اجرای قوانین مو به مو لازم است. وقتی قوانین را اجرا کنی کسی با تو کاری ندارد. اگر الان در یک لحظه ما بیاییم دانشگاهی داشته باشیم دانشگاه های بسیاری هست که از نظر بنا عظیم است اما از نظر محتوا می خواهیم یک تحول بسیار بزرگی را به وجود آورد.

تاکید ما و اصرار ما بر این موضوع است که با به کار بردن تفکر و تعلیم به حق انسان های صالح و سالم، بنای کنگره و حرکت کنگره به گونه ای جلو می رود که نیاز به تفکر، تعلیم و تعقل انسان های صالح و سالم دارد. آن ها می توانند این قضیه را جلو ببرند که تا کنون واقعا زحمت بی شائبه کشیده اند و از برای خدمت خالص، خود را از هر موضوعی که آن ها را آلوده بنماید زدوده و به صراط مستقیم قدم نهاده اند.

آن ها منافع شخصی خود را کنار گذاشتند و هدفشان خدمت بوده و نگذاشتند چیزی آن ها را آ لوده کند و به صراط مستقیم قدم گذاشتند. آن ها هستند که این حرکت را می توانند شکل دهند. ما پرونده ای را قبول کردیم که هیچ کس نتوانسته قبول کند و هر که قبول کرده شکست خورده است. دیگران قبول کردند و گفتند اعتیاد بیماری مرموز و لاعلاج و پیش رونده است ولی من گفتم نه این قابل درمان است.

حالا می خواهیم به مردم خدمت کنیم با کمک راهنمایان، ایجنت ها و اسیستانت ها که قدردان آن ها هستیم. ما به کمک افراد صالح و سالم و فداکار که خودشان را از هر آلودگی زدوده اند و در صراط مستقیم پا می گذارند نیاز داریم و با کمک آن ها می توانیم به نتیجه  برسیم. برای آن آکادمی هم که قرار است به نتیجه برسانیم و ان شاالله به امید پروردگار درست خواهیم کرد به چنین انسان هایی نیاز داریم. اگر انسان هایی باشند که فرصت طلب باشند و فقط منافع خودشان مهم باشد اصلا از بازی خارج می شوند. بارها گفته ایم کنگره مانند گردباد سبز است وقتی به چرخش در می آید آن ها که مثل حلبی،کهنه، پلاستیک و... هستند همه را با همان چرخش اول به بیرون پرت می کند. بعضی به میان گردباد می آیند ولی اگر در برابر قوانین کنگره سرسختی کنند آنجا در هم شکسته و خرد می شوند و به بیرون پرتاب می شوند. آن ها که خالص و خوب هستند هدایت می شوند وبه نرمی به مرکز گردباد می رسند و از آنجا عروج و صعود می کنند. آن هایی که بر صراط مستقیم هستند به راحتی به سطح بالامی روند.

 در این جا زمامدار راستی می گوید که: یادتان رفت بگویم که در صدد تهیه ی آواهای تصاویر باشید. زیرا صحنه جنگ هم اگر نگاه کنید؛ اگر صدای شمشیر و ظفر نیاید گویی هیچ جنگی رخ نداده است.   

آواهای تصاویر را مدتی است داریم کار روی آن ها می کنیم. چند تا از آن ها مثل زمستان درآمده است پس باید آن موسیقی و آواهای متعدد در کنگره حتما شنیده شود.

هستی و سیستم خردمند است و هوشیار است و سیستم جوری طراحی شده که هر عملی انجام دهیم عکس العملش به ما برمی گردد. هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی. واکنش این ها به خود ما برمی گردد. این سیستم مانند رباط طراحی شده یعنی اگر پنج درجه گرما شد این جوری کن. اگر هفت درجه شد آن جور کن. باران بارید جور دیگر. برف بارید این جور کن. سرما بود این طور، پله بود این طور حرکت کن. شیب بود آن جور حرکت کن. سیستم این جوری بهش گفته شده و ما که داریم زندگی می کنیم طبق این قوانین است. هر کدام از این قوانین را عمل کنیم عکس العملش برمی گردد.

با احترام؛ همسفر سارا نجاران
طبقه بندی: سی دی های آموزشی،  جهان بینی، 
برچسب ها: درمان اعتیادکنگره60، متن سی دی شگفتی،  

تاریخ : شنبه 15 مهر 1396 | 02:55 ب.ظ | نویسنده : سارا نجاران | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.