تبلیغات
شمیم عشق - عملکرد لژیون شمیم عشق

شمیم عشق - عملکرد لژیون شمیم عشق

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - عملکرد لژیون شمیم عشق وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام ایزد یکتا

در روز دوشنبه 96/5/2 لژیون شمیم عشق با راهنمایی،راهنمای عزیز خانم سارا با حضور ده همسفر عزیز با دستور جلسه سی دی عدالت ،راس ساعت 17:30 آغاز به کار کرد .

این جلسه با استادی خانم سارا و صحبت های گرم ایشان آغاز شد. 


باید بدانیم که جهان بر اساس عدالت پایه گذاری شده است  و هر ستمی یا خطایی و یا اذیت و آزاری که از ما سر بزند ،ستم یا آزار بزرگتری را برای ما پیش می آورد .اما گاهی اوقات مشکلات  یا بیماری و یا تنگدستی ما علت دیگری دارد..... 

همه چیز در هستی بر پایه عدالت بنا شده است و هستی به سوی نظم و کمال پیش می رود .بعضی از قوانین از اول خلقت بشر تا کنون تغییرات زیادی کرده و بنا به مقتضیات زمان دگرگون شده .زمانی که دانایی و شعور انسان به درجات بالاتری می رسید ،قوانین هم تغییر می کرد . مثلا در چند هزار سال پیش ادیان مختلف استفاده از شراب را منع نمی کردند اما به مرور زمان وقتی که تخریب های شراب مشخص شد خوردن شراب منع شد و دین اسلام آن را حرام کرد و در کلام اله شریف هم به این موضوع اشاره شده که ضرر خمر بیش از نفع آن است .انسان ها بنا به شرایط موجود که در چه زمان و مکان و موقعیتی هستند قوانین اجتماع خود را تغییر می دهند یا حذف می کنند و یا قوانین جدیدی پایه گذاری می کنند .

سی دی که قرار است امروز در لژیون کار شود ،سی دی عدالت است . در این سی دی حکایتی از حضرت عیسی نقل شده که وقتی مرده ای را می بیند رو به مرده کرده و می گوید :تو چه کسی را کشته ای که اکنون خوار و خفیف و کشته شده ای و بعد از این کسی هم که تو را کشته ،همین گونه خوار و زار گشته و بر زمین می افتد .یعنی وقتی ما کار اشتباه یا گناه و یا خطایی  مرتکب می شویم حتما باید منتظر عواقب کار  خود باشیم .اگر ظلمی به کسی می کنیم باید بدانیم مورد ظلم واقع می شویم . حتی با یک کلمه یا یک نگاه تحقیر آمیز می شود دیگران را مورد ستم قرار داد . حالا این فرد هر کسی می تواند باشد ،فرزند ،همسر ،خواهر یا برادر ،پدر یا مادر و یا یک دوست .همه ی ما در حال نوشتن کتاب زندگی خود هستیم ،پس مراقب باشیم که چگونه آن را  می نویسیم . اگر لحظه به لحظه خود را کنترل کنیم در می یابیم که چقدر به دیگران ظلم کرده ایم و حالا که خودمان مورد ستم و آزار قرار گرفته ایم ناله و فغان سر می دهیم که این چه بی عدالتی است که من دچار فقر یا بیماری یا فلان مشکل شده ام ؟

باید بدانیم که جهان بر اساس عدالت پایه گذاری شده است  و هر ستمی یا خطایی و یا اذیت و آزاری که از ما سر بزند ،ستم یا آزار بزرگتری را برای ما پیش می آورد .اما گاهی اوقات مشکلات  یا بیماری و یا تنگدستی ما علت دیگری دارد و برای آموزش و پیشرفت ما لازم است که با آن مشکل روبه رو شویم و آن را حل کنیم تا ارتقاء پیدا کنیم . همه ی ما سوالات و مجهولات زیادی در ذهن داشتیم که با ورود به کنگره آن مجهولات برای ما کم کم باز و نمایان شد .

استاد در ادامه فرمودند : من قبل از ورود به کنگره با سایت کنگره آشنا بودم و مطالب و دستور جلسات  و  سی دی ها را از طریق سایت دنبال می کردم و پس از ورود به کنگره با مطالب آشنایی داشتم و از همان اوایل ورود به گنگره ،وبلاگ نویس لژیون  راهنمای عزیزم سر کار خانم اسماعیلی شدم .مطالب یک بار در لژیون ،یک بار با نوشتن و یک بار با تایپ کردن در سایت برای من تکرار می شدند.کم کم  مطالب کنگره برایم درونی و در وجودم حک شد . برای خودتان وقت بگذارید با این حس که سی دی ها و دستور جلسات برای من خوب است و در زندگی به درد من می خورد . کسانی که می مانند و به جایگاه های بالاتر می رسند خواسته ی این آموزش های ناب را داشته اند.

در این سی دی از پیامبر بزرگ دیگری به نام ایوب یاد شده است ،او در همه امور و بلاها صبر پیشه کرد .زمانی که اموالش را از دست داد،بعد فرزندانش را و پس از آن سلامتی خود را از دست داد ،اما همیشه بنده ی مخلص خداوند بود و هیچ وقت نا شکری نکرد و لب به اعتراض باز ننمود . همسر وفا دار ایوب در سفر تلخ و شیرین زندگی هرگز او را رها نکرد و همیشه در کنار همسرش بود و به او خدمت می کرد .

گاهی انسان وقتی در جایگاه های خاص و بالاتری قرار می گیرد ،سختی های زیادتر و خاص تری را متحمل می شود که باعث سازندگی و پیشرفت و عزت بیشتر او می شود . هر چه داناتر، مسئولیت ها  سنگین تر می شود . کسی که نمی داند و به خطا یا اشتباه خود آگاه نیست مسئولیت کمتری دارد . هیچ وقت قضاوت بیجا نکنیم که مثلا فلانی حتما گناه بزرگی مرتکب شده که خودش یا خانواده اش دچار این بیماری یا این مشکل شده ،شاید خداوند او را در سختی قرار داده تا به کمال و ارتقا برسد .

اینکه گاهی خیلی چیزها را می بینیم اما باید نا دیده بگیریم .غرق شدن در افکار زیاد ما را از صراط مستقیم دور می کند و از هدف باز می دارد . صبر داشته باشیم و بدانیم شهر ویران را نمی شود یک روزه آباد کرد . کسی که آموزش می گیرد کمتر دچار عذاب وجدان و تخریب می شود . کسانی که ما فکر می کنیم مشکل و سختی ندارند ،نمی دانیم کجای صفحه ی زندگی شان هستند نه از صفحات اول کتاب آنها خبر داریم و نه از آخر کتاب زندگی شان اطلاعی داریم . اکنون را می بینیم که آن هم ظاهر زندگی آنهاست . همین طور از کتاب زندگی خودمان هم خبر چندانی نداریم و چون بقیه ی صفحات زندگی خود و دیگران را نمی دانیم بی تابی و بی صبری و یا قضاوت نکنیم و بدانیم هر کس در هر موقعیت و جایگاهی قرار گرفته باشد ،عین عدالت است .

تهیه گزارش ؛ همسفر فرزانه از لژیون شمیم عشق 
طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون،  سی دی های آموزشی، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، سی دی عدالت،  

تاریخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 | 01:43 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.