تبلیغات
شمیم عشق - مقاله نویسی در باب استفاده از سایت کنگره به قلم کمک راهنمای عزیز خانم سارا نجاران

شمیم عشق - مقاله نویسی در باب استفاده از سایت کنگره به قلم کمک راهنمای عزیز خانم سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - مقاله نویسی در باب استفاده از سایت کنگره به قلم کمک راهنمای عزیز خانم سارا نجاران وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نامش و یاریش

در باب دستور جلسه هفتگی: از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می کنم ؟ مقاله نویسی

به قلم کمک راهنما همسفر سارانجاران

به عقیده آقای مهندس ما باید با تکنولوژی هماهنگ باشیم و درست استفاده کنیم تا باعث بهروزی

 و پیشرفت ما شود و استفاده نادرست آن مانند زهر عمل می کند ، مثل مواد مخدر.
با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی، امروزه سایت ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی اینترنت جزئی از زندگی و ارتباطات روزمره انسان شده است که غیرقابل حذف می باشد زیرا رکود بر هیچ موجودی جایز نیست. هر چه پیش می رویم اینترنت نقش مهم تری در زندگی ما به عهده می گیرد به همین دلیل کنگره 60 از این پیشرفت ها و فرصت های موجود، در مسیر خود استفاده کرده و این موضوع را یکی از دستور جلسات سالیانه کنگره 60 قرار داده است و یک هفته از سال به عنوان "هفته سایت" نام گذاری شده است.

اگر مطالب گذشته در سایت را مطالعه کرده باشید قطعا می دانید که جمعیت احیای انسانی کنگره 60  به عنوان یک سازمان مردم نهاد٬ در حوزه اعتیاد و مواد مخدر فعالیت می کند و آموزشی است و در سال 1378 تاسیس شده است و با درایت و تفکر فوق العاده بنیان کنگره 60 از همان سال های ابتداییِ تشکیل این جمعیت ، راه اندازی سایت اینترنتی جزء دستورِ کار کنگره قرار گرفته است و امروز سایت کنگره رسماً به عنوان برترین سایت انتخاب شده و به عنوان یک مرجع درآمده است که پزشکان، دانشجویان و اساتید برای انجام هر کاری به سایت کنگره مراجعه می کنند. نوشتارهای کنگره 60، کتاب 60 درجه، 14 وادی، سی دی های آموزشی، مقالات علمی و تجربی تولید شده توسط اعضاء، آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی کنگره 60، پروتکل درمانی و ... هر موضوعی که در راستای علم اعتیاد و درمان آن در کنگره تولید و جاری شده باشد، در سایت کنگره در دسترس همگان قرار می گیرد.

به عقیده آقای مهندس ما باید با تکنولوژی هماهنگ باشیم و درست استفاده کنیم تا باعث بهروزی و پیشرفت ما شود و استفاده نادرست آن مانند زهر عمل می کند، مثل مواد مخدر.

سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی راه اندازی شده است. سایت کنگره را آقای شهروز آذرپور راه اندازی کردند و بقیه همکاری کردند. در قسمت انگلیسی هم آقای احسان رنجبر هستند که کار ترجمه ها را انجام می دهند و گروهی هم با ایشان همکاری می کنند از جمله خانم مرجان  و خانم الهه که هر دو عزیز دکترای زبان انگلیسی دارند. در حال حاضر ما توانایی این را داریم که از شبکه های اجتماعی، به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. ما از طریق سایت تمام شعب و گزارش کار شعب را مشاهده می کنیم و ارتباط برقرار می کنیم. این موضوع بسیار جذاب و شیرین است. سعی کنیم به سایت کمک کنیم و اگر می توانیم مقاله بنویسیم و یا حداقل با کامنت های سازنده خود در پیشبرد و هر چه قوی تر شدن سایت کنگره سهیم باشیم. بد نیست بدانیم آقای مهندس شخصا از اعضاء خواسته اند که نسبت به مطالب که در سایت است واکنش نشان دهند و کامنت بگذارند یعنی تشویق و یا انتقاد سازنده نمایند.

اولین ارتباط من با کنگره از طریق سایت بود. قبل از این که به کنگره بیایم از طریق سایت مطالب و آموزش های کنگره را پی گیر بودم؛ از مطالب وب لژیون راهنمای عزیزم خانم اسماعیلی استفاده می کردم، انرژی می گرفتم و لذت می بردم. همین باعث شد به محض ورود به لژیون خدمت در سایت را بپذیرم و شروع به نوشتن کنم.

در واقع از نگاهی دیگر سایت کنگره، تصویر کنگره در فضای مجازی است. می توان از لابه لای کوچه های مجازی سایت به تمام بخش های کنگره سر زد، در تمام جلسات و لژیون ها شرکت کرد، مشارکت کرد، آموزش دید و دست به قلم و همراه او بخشی از این رود خروشان شد.

بیشترین بهره را کسانی می برند که بیش ترین زحمت را برای سایت کنگره متحمل می شوند. مقاله نویسی و نوشتن دلنوشته که همان نوشتن آنچه در این دوران برداشت شده و آنچه از پیش داشته ایم و مقایسه اثرات آن دو با هم است٬ می تواند خوراک خوبی برای وبلاگ لژیون و وبلاگ نمایندگی خود و در صورت صلاح دید حتی سایت اصلی کنگره باشد. این آغاز از نوشتن موضوعی مثل دستور جلسه هفتگی و یا هر چیز دیگر که در سفر اتفاق افتاده شروع می شود، کافی است باور کنم من هم می توانم با نوشتن پرواز کنم و به هدف خود برسم.

نوشتن مقاله به نوبه خود یک هنر و فن به شمار می آید. نحوه نگارش مقالات و بالا بودن کیفیت اهمیت بسیاری دارد. مقاله، باید با اسلوب مقاله نویسی، قواعد نگارش متن و همچنین فرمت مقاله نویسی استاندارد باشد و برای خلاصه کردن٬ باید مطلب خلاصه شده روان و دارای مفهوم باشد، اصول نگارش علمی مقاله در آن رعایت شود و دارای منابع معتبر و قابل دسترس باشد. همه اعضاء کنگره در هر مقطعی از سفر و درمان خود که باشند، چه مسافر چه همسفر در هر جایگاهی و  با هر تحصیلاتی می توانند مقالات، دلنوشته ها، برداشت ها و تجربیات خود را که در چارچوب اهداف کنگره باشد به سایت یا وبلاگ های مربوط به خود ارائه دهند.

ما با نوشتن مقاله می توانیم تا حدودی حس واقعی خود را نسبت به کنگره، بنیان کنگره و کارهایی که برای ما انجام گرفته به خواننده انتقال دهیم. می توانیم تاثیراتی که از آموزش های کنگره و عشقی که کنگره به ما داده و ما به کنگره داریم را از درون بیرون بکشیم و با قلم بر روی کاغذ بیاوریم. برای به وجود آمدن این حس اول از هر چیز باید جذب آن موضوع که قصد نوشتن مقاله  آن را دارم شده باشم تا حس در من به وجود آید و پس از آن خواسته من باید قوی و محکم باشد تا حرکت صورت بگیرد و در آخر حرکت من به نتیجه برسد. پس برای مقاله نویسی باید آن عشق و علاقه به نوشتن در درون من متبلور شود تا من را به دنبال تحقیق، بررسی و مطالعه در مورد موضوع بکشاند. ما در وادی اول یاد گرفتیم با تفکر ساختار ها آغاز می گردد پس اولین قدم برای هر کاری تفکر است و برای نوشتن مقاله هم باید خوب تفکر کنیم و وقت و زمان بگذاریم.

سایت کنگره فضایی است که کاملا حقیقی بوده و رعایت حرمت ها در آن لازم و ضروری است.

هفته سایت را خدمت بنیان کنگره که خورشیدی تابنده برای ادامه مسیر ما هستند تبریک عرض می نمایم همچنین خدمت تمام خدمت گزاران که در سراسر نمایندگی ها و در جایگاه های مختلف، زحمات بی منت می کشند خداقوت و تبریک عرض می نمایم، شاید کمترین تشکر از همه این عزیزان استفاده و مشاهده زحماتشان باشد.

 از قلم است که گام‌های بلندش در سراسر گیتی روان و جاری می‌شود، گویی جویبارها به هم می‌پیوندد تا رود یا رودهای خروشان را تشکیل دهد و آن محتوا را به انسان‌ها برسانند، این‌ها مجموعه‌ای هستند، که خواست‌های بشری را شکل می‌دهند و از تصور به تصویر و از تصویر به بنای حقیقت می‌رسانند و آن بنا ساختاری است، که نادانان در پی ویرانی آن بوده و هستند و دانایان در پی بنای آن. 

با احترام کمک راهنما همسفر سارا نجاران٬  لژیون دوم

منبع :وبلاگ نمایندگی شیخ بهایی 
طبقه بندی: دل نوشته ها،  مقالات، 
برچسب ها: دستور جلسات هفتگی، سایت کنگره، درمان اعتیاد،  

تاریخ : یکشنبه 8 مرداد 1396 | 04:57 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهام | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.