شمیم عشق - گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه 94/10/25 " فرق عمل سالم و عمل به ظاهر نیک "

وب لژیون همسفر سارا نجاران

وب لژیون همسفر سارا نجاران

شمیم عشق - گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه 94/10/25 " فرق عمل سالم و عمل به ظاهر نیک " وب لژیون همسفر سارا نجاران

به نام نامی اولین عاشق که اوست

روز پنج شنبه94/10/24 ششمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر محمد ،استادی مسافر مجید اعتباریان ودبیری مسافر علیرضا با

دستور جلسه :" فرق عمل سالم و عمل به ظاهر نیک "

و جشن اولین سالروز رهایی مسافر مجتبی

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

یک روزی آقای مهندس مطرح کردند که زمانی عمل فرد سالم است که وقتی به چهره او نگاه می کنیم نوری در چهره او باشد .ولی یه موقع دیگر گفتند که باید ببینیم درپس گفتار او چه چیزی نهفته است  . چه خواسته ای دارد .وبعد حرف خود را نقض کردند وگفتند نه به چهره است ونه به گفتار او بلکه در نتیجه اعمال اوست .افراد بعد از درمان باید وارد پروسه کمک راهنمایی شوند .زیرا از آن زمان تازه وارد آموزش می شود

امیدوارم قدردان ولایق فریاد آقای مهندس که رهایی انسانهاست ، پیام صلح ودوستی وآرامش است ،باشیم

http://s6.picofile.com/file/8255141084/o72v8jtvy00dtubg70ih.jpg


گزارش کامل در ادامه مطلب...

سخنان استاد محترم :

عمل سالم برای اولین بار از طرف آقای مهندس دژاکام معرفی شد وشاید در هیچ جای دنیا تدریسی به این شکل نداشتیم .ایشان پندارنیک ،گفتار نیک وکردار نیک را به شکل پندار سالم ،گفتار سالم وعمل سالم معرفی کردند.کار نیک عملی است که بدون تفکر انجام می شود وعواقب وآینده آن کار در نظر گرفته نشده .ولی عمل سالم عملی است که نتیجه خوبی داشته باشد .وچون وادی اول ما تفکر است وبهترین چیزی که می توانیم با آن ساختار های جدید بسازیم تفکر است پس باید رو به عملی بیاوریم که سالم باشد.در کلام الله هم صحبت از عمل سالم شده وانسانهایی که عمل صالح وسالم رو ی آوردند را به صبر ومهربانی بشارت می دهد .این دستور جلسه بی ربط نیست به آزمون کمک راهنمایی که ماه گذشته برگزار شد .لازم است که تبریک یگویم به کسانی که در آزمون شرکت کردند وکسانی که قبول شدند .بین گفتن وعمل خیلی فاصله است .وناراحتی خودم را ابراز می کنم بابت اینکه بعضی لژیونها هم همسفر وهم مسافر کم سعادت بودند از نظر شرکت وقبولی در آزمون .چون کسی که وارد این پروسه می شود آموزش هایی گرفته که این آموزشها در اندیشه او تغییر ایجاد کرده وساختار جدیدی را به وجود آورده . 

یک روزی آقای مهندس مطرح کردند که زمانی عمل فرد سالم است که وقتی به چهره او نگاه می کنیم نوری در چهره او باشد .ولی یه موقع دیگر گفتند که باید ببینیم درپس گفتار او چه چیزی نهفته است  . چه خواسته ای دارد .وبعد حرف خود را نقض کردند وگفتند نه به چهره است ونه به گفتار او بلکه در نتیجه اعمال اوست .افراد بعد از درمان باید وارد پروسه کمک راهنمایی شوند .زیرا از آن زمان تازه وارد آموزش می شود .زیرا ما باید نیکیها وخوبیها را انتقال دهیم .اگر انتقال ندهیم مطمئنا نتیجه خوبی نخواهیم گرفت .کسانی که در مقابل خودشان ،جامعه ونزدیکان عمل سالم انجام می دهند،محبت ونیکی را انتقال می دهند  ؛آن زمان خداوند مصیبت رااز من وخانواده ام دور می کند . وعده خداوند دروغ نیست .افرادی که گرایش دارند به کمک کردن به دیگران ، به دردمندان ومصیبت زدگان (یک مصرف کننده به خود وخانواده اش بزرگترین مصیبت را وارد کرده وهرروز در خانه اش بمباران وتنش وجود دارد) درهای رحمت خداوند به روی آن شخص باز می شود ورزق معنوی ارزنده ای برای اووخانواده اش جاری می کند .

زمانی که فرد رها می شود وبعد از رهایی می گوید نمی دانم چگونه از راهنمایم تشکر کنم ؛ من می گویم برای تشکر از راهنما باید راهنما شوی وتبدیل به یک استاد شوی .کنگره برای ترک اعتیاد ساخته نشده ،کنگره مکانی است برای پرورش استاد .در اینجا علمی یاد گرفته ایم وتجربه هایی داریم که اگر روی مرده بگذارند زنده می شود . امیدوارم قدردان ولایق فریاد آقای مهندس که رهایی انسانهاست ، پیام صلح ودوستی وآرامش است ،باشیم  .


واما در مورد آقا مجتبی : روزهای اولی که به کنگره می آمد وسط لژیون بیرون می رفت . خب جنس خوب داشت و زنگ خورش هم زیاد بود . بیرون از کنگره وعده می کرد و جنس می فروخت و دستش تو کار بود .آن طور که من فهمیدم به او گفته بودند که اگر می خواهی در این مسیر بروی نتیجه ای که نمی گیری هیچ ،روز به روز حالت هم بدتر می شود .مجتبی جوان فعال ، اکتیو وپرانرژی بود ولی نمی دانست انرژی خودرا در چه کاری باید صرف کند .آموزشی هم نگرفته بود .ولی زمانی که به کنگره آمد پذیرفتن برای او سخت بود .زبان کنگره زبان محبت بود ، زبان گذشت وعشق بود .رهجوشاید بارها خلافی بکند ولی راهنما گذشت می کند .حرف کنگره را فهمید .زیرا بازبان خوبی با او حرف زد .پذیرفت ورها شد ولی همانطور که در پیام او آمده کار اوهنوز تمام نشده واو تازه اول راه است .آموزشهای زیادی باید بگیرد .خط جدیدی را باید شروع کند .هر کس نیاز دارد که حالش خوب شود خدمت بیشتری در کنگره بکند .امیدوارم آقا مجتبی در آزمون کمک راهنمایی شرکت کند وسال آینده به درجه کمک راهنمایی برسد . این تولد رابه خودش وخانواده اش ، آقای مهندس وهمه اعضای کنگره 60 تبریک می گویم .

 پس از سخنان استاد ومشارکت مسافران و همسفران اولین سال رهایی مسافر مجتبی را با شور وشعف فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر مجتبی:

آنتی ایکس مصرفی:حشیش و الکل

مدت تخریب:15 سال

DST روش درمان:

OT داروی درمان :

مدت سفر:10 ماه و 3 روز

نام راهنما :مجید اعتباریان

مدت رهایی: 12 ماه و 21 روز

ورزش :دارت و شنا

آرزوی مسافر مجتبی :انشاا.. همه دوستان سفر اولی به سفر دوم بروند و این جایگاه را تجربه کنند.

آرزوی همسفر طاهره: آرزویم فرج امام زمان و رهایی همه مسافران محترم است.

صحبت های مسافر مجتبی:

خدا را شکر می کنم که در این جایگاه هستم من چند ماه اول که به کنگره آمده بودم اصلا اعتقادی به این مکان مقدس نداشتم و باور نمی کردم که یک روزی بتوانم درمان شوم بعد از نه ماه که به کنگره می آمدم آقا مجید من را به لژیون تازه واردین فرستاد آن موقع من خیلی ناراحت شدم اما بعد متوجه شدم که من باید به لژیون تازه واردین می رفتم .از آقا مجید بسیار سپاسگزارم به خاطر تمام آموزشهایی که به من دادند.

من اگر خدمت نمی کردم نمی توانستم به درمان برسم واگر می خواهید به آن تعادل نسبی برسید باید خدمت کنید. آن هم خدمت خالصانه نه اینکه نقاب به صورت بزنیم و زیر نقاب کار ضد ارزش انجام دهیم.من یواش یواش دارم به آن زندگی که آرزویش را داشتم می رسم.مواد مخدر پنج درصد زندگی من بود، نود و پنج درصد دیگر ضد ارزشهای دیگر بود.من زمانی که به سفر دوم رسیدم حس و حالی داشتم که نمی توانم بیان کنم همانطور که بوی گل را نمی توان بیان کرد.چیزهایی را که من باورم نمی شد روزی به آنها برسم کنگره دارد به من می دهد .

همه کمک راهنمایان ،مرزبانان، ایجنت هر کدام به نوعی در این سفر به من خدمت کردند یکی از لحاظ آموزش،یکی از لحاظ محبت و...دست تک تک این عزیزان را می بوسم .آقا مجید با سکوتشان همیشه به من خیلی درس ها داد و من را متوجه کارهای اشتباهم می کرد.

از پدر و مادرم و کمک راهنمای مادرم تشکر می کنم امیدوارم که پدر و مادرم من را ببخشند و محتاج دعای آنها هستم.

صحبتهای کمک راهنما همسفر سارا:


http://s6.picofile.com/file/8255141084/o72v8jtvy00dtubg70ih.jpg

معشوقه به سامان شد تا باد چنین بادا    کفرش همه ایمان شد تا باد چنین بادا !

از اسلم شیطانی شد نفس تو ربانی       ابلیس مسلمان شد تا باد چنین بادا !

من هم خداوند را شاکرم که به من فرصت داد تا این جایگاه را تجربه کنم و در جمعیت احیای انسانی کنگره 60آموزش ببینم و خدمت کنم.من هم یک سال رهایی آقا مجتبی را به ایشان و پدر و مادرشان و آقای اعتباریان تبریک عرض می کنم.امروز من به نیابت از خانم صفورا در این جایگاه قرار گرفتم .من سه ماه پیش با خانم طاهره آشنا شدم و در این مدت مهر و محبت مادری را از ایشان یادگرفتم.بزرگترین عمل سالم در کنگره 60،این است که به جایگاه کمک راهنمایی برسیم و انشاا.. که آقا مجتبی سال دیگر به جایگاه کمک راهنمایی برسند.پیامی که ما از این جشن ها می گیریم این است که اگر آقا مجتبی توانستند به رهایی برسند پس همه تازه واردین و سفر اولی ها می توانند به رهایی برسند.از آقای مهندس که چنین بستری را برای ما فراهم کردند بسیار سپاسگزارم به ایشان و خانواده محترمشان تبریک عرض می کنم.از ایجنت محترم و مرزبانان و کمک راهنمایان و تک تک شما  سپاسگزارم .همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات بخش باد.

صحبت های همسفر طاهره:

من هم از آقای مهندس ، خانم آنی ،مرزبانان محترم ،کمک راهنمایان عزیز تشکر می کنم واقعا درمان فرزندم یک معجزه بود. ایشان با اعتماد به نفس کامل وارد کنگره شدند و با خواست خودشان به این جایگاه رسیدند. رسیدن به این جایگاه را برای همه کسانی که گرفتار اعتیاد هستند آرزو می کنم.

منبع: وبلاگ شعبه شیخ بهایی
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  مناسبت ها، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، جهان بینی، جشن تولد،  

تاریخ : شنبه 26 دی 1394 | 12:44 ب.ظ | نویسنده : سارا نجاران | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.